شتاب سرمایه‌گذاران برای فروش دلار

  • کد خبر : 322213
  • 25 آذر 1399 - 2:00
شتاب سرمایه‌گذاران برای فروش دلار

 

 

شتاب سرمایه‌گذاران برای فروش دلار

به گزارش نیوز، در نخستین روز آغاز معاملات بازارهای جهانی، اوپک گزارش پیش‌بینی خود در خصوص میزان تولید نفت در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که موجب کاهش ناگهانی قیمت نفت شد. اما این بازار توانست دوباره به سیر صعودی خود بازگردد.

 از سوی دیگر شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود در ۲.۵ سال گذشته رسید.در بازار آمریکا تصور این است که سیاست های انبساط مالی و پایین نگه داشتن نرخ بهره با هدف بهبود اقتصاد نرخ تورم در اقتصاد را بالا می برد و این سیاست موجب شده سرمایه گذاران چشم انداز دلار را تضعیف شده بپندارند.

برخی سایت های می گویند اشتهای سرمایه گذار برای دارایی های بر پایه دلار کاهش یافته است. فدرال رزور به دنبال این است که برای کاهش نرخ بهره اوراق بالایی بخرد و این بازده اوراق دلاری را کم می کند. برخی می گویند این عوامل موجب تضعیف دلار در بازار شده است.

موانع اداری، قضائی و سیاسی سر راه تولید و سرمایه گذاری باید برطرف شود -  نیوز

حس خطر سرمایه‌گذاران

بر اساس گزارش کیتکو، قیمت معاملات آتی طلا و نقره در معاملات ظهر روز دوشنبه در آمریکا با افت قیمت رو به رو شده است. فشار متوسط فروش ناشی از این ذهنیت معامله گران و سرمایه‌گذاران باز می گردد آنها تصور می کنند  که  بازارها «در معرض خطر» هستند و این ترس از خطر موجب افزایش فروش، خروج از بازار و در نهایت افت آن‌ها شده است. قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۲۶ دلار و ۴۰ سنت است که این نسبت به روز گذشته حدود ۱۳ دلار کاهش داشته است.

طلا (5)

قیمت طلای تحویل آتی در کمترین میزان در دوهفته گذشته

بر اساس گزارش اینوستینگ، قیمت طلای تحویل فوریه در روز دوشنبه کاهش یافت تا کمترین میزان خود را از ۲ دسامبر(۱۲ آذر) تجربه کند. آدریان اش ، مدیر تحقیق در بولیون والت (بازار آنلاین طلا و فلز) ، گفت: طلا دچار یک اشتباه سرمایه‌گذاری شده است. زیرا تاجران برای فروش در زمان بحران کرونا و هجوم خرید در زمان بهبود روی آوردند.

برخی دیگر اعتقاد دارند: صعود شاخص های سهام آمریکا  در معاملات روز دوشنبه به طور گسترده ای بالا رفت، موجب شد که تقاضای طلا کاهش پیدا کند. افزایش سهام نیز ناشی افزایش تمایل افراد برای گرفتن واکسن بود. به گزارش خبرگزاری ها طلای تحویل فوریه( بهمن و اسفند)  ۱۱٫۵۰ دلار افت داشت و هر اونس در قیمت  ۱۸۳۲٫۱۰ دلار قرار گرفت.

پیش‌بینی یک بانک انگلیسی از قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ - تجارت‌نیوز

 روز خنثی بیت‌کوین

در اولین روز کاری بازارها بیت‌کوین روز خنثی را پشت سر گذاشت.هر بیت‌کوین ۱۹ هزار و ۱۹۳ دلار ارزش خورد که نسبت به آخرین معاملات کاهش اندکی داشت. سرمایه‌گذاران در این زمینه نیز کمی دست نگه داشتند و منتظر حرکت بازار هستند.

ناامیدی نفتی‌ها به سرعت بهبود بازار نفت

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اوپک روز دوشنبه گفت که تقاضای جهانی نفت با سرعت کندتری نسبت به آنچه که در گذشته تصور می شد،درحال بازگشت به روند قبل است. دلیل آن احساس پایداری بیماری کرونا از سوی متقاضیان این بازار است که تلاش های این گروه برای حمایت از بازار را کم اثر کرد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش ماهانه اعلام کرد که تقاضا سال آینده ۵٫۹۰ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد و به ۹۵٫۸۹ میلیون بشکه در روز می رسد. پیش بینی رشد ۳۵۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش‌بینی یک ماه پیش است.این گروه به طور پیوسته پیش بینی رشد تقاضای ۲۰۲۱ خود را در ماه های اخیر کاهش داده اند.

واکنش بازار نفت به گزارش‌های منتشر شده

بازار نفت به تغییر پیش‌بینی اوپک واکنش نشان داد. به طوری که زمان انتشار این گزارش نفت وست تگزاس اینترمدییت به کانال ۴۵ دلار سقوط کرد اما مجدد روند صعودی را خود را بدست آورد و در حال حاضر به قیمت ۴۶.۹۷ سنت رسیده است.قیمت نفت برنت نیز از کانال ۵۰ دلار به ۴۹ دلار افت کرد اما درحال حاضر هر بشکه نفت برنت ۵۰.۲۷ دلار است.

شتاب سرمایه‌گذاران برای فروش دلار/ ناامیدی نفتی‌ها به سرعت بهبود بازار نفت

شتاب سرمایه‌گذاران برای فروش دلار/ ناامیدی نفتی‌ها به سرعت بهبود بازار نفت

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=322213

ثبت نظر

-