لیپی: از ضربه سر زیدان به ماتراتزی شگفت‌زده شدم

  • کد خبر : 32168
  • 15 فروردین 1399 - 12:12
لیپی: از ضربه سر زیدان به ماتراتزی شگفت‌زده شدم

به گزارش نیوز، یکی از خاطره انگیزترین بازی‌های تاریخ جام جهانی به مسابقه فینال ۲۰۰۶ بین دو تیم فرانسه و ایتالیا برمی‌گردد؛ جایی که بازی بعد از تساوی ۱-۱ به ضربات پنالتی کشیده شد و این ایتالیا بود که موفق شد حریف خود را شکست دهد و جام قهرمانی رقابت‌ها را بالای سر ببرد.

یکی از اتفاقات عجیب بازی فینال این دو تیم فرانسه و ایتالیا به حرکت عجیب زین الدین زیدان برمی‌گردد؛ جایی که زیدان بعد از یک درگیری لفظی با ماتراتزی، ضربه سر محکمی را به سینه این بازیکن وارد کرد. مارچلو لیپی سرمربی وقت ایتالیا حالا در این باره صحبت کرده است: من از رفتار زیدان بسیار متحیر شدم. من با او در یوونتوس کار کردم، او فردی خارق العاده، واقعاً فروتن و باهوش است.

لیپی در ادامه گفت: من حدود ۲۰ بار این بازی را تماشا کردم و هر بار یک امر احساسی برایم بوده است. من وظیفه زدن پنالتی آخر را به گروسو دادم و او به خوبی توپ را وارد دروازه کرد. البته که پیش از آن بازی بهترین زنندگان ضربات پنالتی مشخص شده بودند.

لیپی همچنین درباره تلخ‌ترین فینالی که در آن حاضر بود نیز گفت: شکستی که واقعاً برای من طعم تلخی داشت، مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۳ بود. جایی که ما (یوونتوس) در ضربات پنالتی نتیجه را به میلان واگذار کردیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32168

ثبت نظر

-