چمران: امیدوارم دولت بَعد بتواند مشکلات را حل کند

  • کد خبر : 321603
  • 24 آذر 1399 - 15:55

 مهدی چمران رئیس اسبق شورای شهر تهران با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر سکوت جریان اصولگرا در مورد انتخابات آینده گفت: حقیقت این است که اگر سکوتی هم صورت گرفته صرفا یک سکوت خبری بوده نه اینکه به صورت عملی ما سکوت کرده باشیم.

او ادامه داد: ما از همان بعد از انتخابات مجلس با وجود اینکه شرایط کرونایی بر کشور حاکم بود، به‌طور مرتب هفته‌ای چند نشست با موضوع انتخابات برگزار کردیم؛ علاوه بر این با تمام تشکیلات استانی خود ارتباط برقرار کرده و در حال شکل دهی مجامع آنها هستیم؛ زیرا نمی خواهیم از بالا روند انتخابات را دنبال کنیم؛ وگرنه اگر قرار بود بنشینیم ، نامزدها را به صورت دستوری نگاه کرده و صرفا تکرار کنیم که مردم به این شخص رای دهند بسیار روش ساده‌ای پیش رو داشتیم، اما ما درصدد هستیم که از دل مردم دست به انتخاب بزنیم.

چمران افزود: اگر چه موضوع انتخابات در سکوت خبری دنبال شده اما به صورت مداوم با دوستان و دبیرخانه شورای ائتلاف جلسه داشته‌ایم، برای مثال در همین روزهای اخیر ما با دوستان مان و دبیرخانه شورای ائتلاف جلسه داشتیم و هیات اجرایی خودش را که بعد از انتخابات و پس از کرونا تشکیل نشده بود با یک شرایط خاص و گروه محدودی تشکیل داد و برنامه های خود را عنوان کرد که این برنامه ها دقیق و درست  جلو می روند.

رئیس اسبق شورای شهر تهران،گفت: ما هنوز سراغ تعیین مصداق‌ها نرفتیم، زیرا افراد بسیاری اعلام آمادگی کرده‌اند؛ اما ما مصداق را معرفی نمی‌کنیم تا اینکه ببنیم چه نامزدهایی بیشتر مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

او خاطرنشان کرد: البته معیارها زیاد است؛ اما به طور کلی انقلابی بودن مصداقی است که سایر ملاک‌ها هم در دل آن می‌گنجد؛ علاوه بر این بحث جوانگرایی که مقام معظم رهبری فرمودند مطرح است؛ این مهم است که البته این موضوع به طور کلی درباره کابینه دولت مطرح شده است.

چمران افزود: رئیس جمهور تنها خودش مهم نیست، بلکه باید بتواند یک کابینه جوان، انقلابی، توانمند و کاردان و کسی که به دنبال منافع خودش نباشد را انتخاب کند. قاعدتا چنین اقداماتی می‌تواند با همکاری خود مردم مشکلات را حل کند، زیرا بسیاری از مشکلات ما داخلی است و امیدوارم که دولت بعد بتواند آنها را حل کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=321603

ثبت نظر

-