عدم تاثیر سامانه جامع املاک بر رونق بازار مسکن

  • کد خبر : 32040
  • 14 فروردین 1399 - 20:53
عدم تاثیر سامانه جامع املاک بر رونق بازار مسکن
به گزارش نیوز،

فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور ، با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه جامع املاک تأثیر چندانی بر بهبود وضعیت بازار مسکن به ویژه بازار اجاره ندارد، گفت: با راه‌اندازی این سامانه تنها دیتا‌ها و اطلاعات مربوط به بازار مسکن بیشتر می‌شود که این خود نمی‌تواند کمکی به وضعیت خانه‌های خالی کند.

اخبار اقتصادی – دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با اشاره به اینکه آیا آمار‌های مربوط به سامانه املاک کمکی به افزایش تولید مسکن می‌کند افزود: باید برای شناسایی خانه‌های خالی، دولت اقدامات دیگری را در دستور کار قرار دهد چراکه این اقدام خود می‌تواند بخش کوچکی از مشکلات مربوط به حوزه مسکن را برطرف کند.

او افزود: آمار‌ها نشان دهنده آن است که تولید مسکن به شدت کاهش یافته و این امر ناشی از سیاست‌ورزی‌های غلطی است که در طی سال‌های گذشته از سوی دولت و از سوی مجلس ایجاد شده است.

پورحاجت گفت: باید سازمان‌ها و ارگان‌ها نگاه مثبتی به حوزه مسکن داشته باشند و نگاه درآمدی را از روی این بازار بردارند.

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور ادامه داد: بخش خصوصی بیشترین آسیب را از فشار‌های اقتصادی دیده و ما به گونه‌ای از درون دچار تحریم شده‌ایم و دولت باید سعی کند با حمایت از این بخش بتواند بازار ساخت و ساز را رونق دهد.

او با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن شاید بتواند با همکاری بخش خصوصی به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد، گفت: تاکنون برنامه مشخصی از این طرح اعلام نشده و با توجه به آن که قیمت‌های ثابت و مشخص شده‌ای از این طرح بیرون نیامده خود می‌تواند در آینده برای متقاضیان این طرح مشکل‌ساز باشد.

پورحاجت گفت: در طرح مسکن مهر هم قیمت‌ها ثابت و مشخص نبود که این خود باعث شد که آسیب بسیار زیادی به دلیل افزایش‌های قیمت به متقاضیان وارد شود.

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور گفت: بخش خصوصی می‌تواند گره‌گشای مشکلات عمده‌ای از متقاضیان شود و دولت باید بیش از گذشته به این حوزه اهمیت دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32040

برچسب ها

ثبت نظر

-