خواص باورنکردنی طلای سرخ

  • کد خبر : 32030
  • 14 فروردین 1399 - 20:19
خواص باورنکردنی طلای سرخ

میزان/ زعفران ادویه ای محبوب است و گلی بسیار زیبا دارد. زعفران دارای طبیعتی گرم و خشک است و خواص درمانی فراوانی دارد.

زعفران یا زَرپَران گیاهی است از تیرهٔ زنبقیان، سردهٔ زعفران که خواص زیادی از قبیل دارویی و رنگ غذایی دارد. ایران بزرگ ترین تولیدکننده زعفران در دنیا می باشد؛ و شهرستان قاین به عنوان پایتخت زعفران و شهر طلای سرخ شناخته شده است.

زعفران، گیاهی است چند ساله که دارای پیاز می باشد این پیاز دارای غلاف قهوه ای رنگ است و دارای طبیعتی گرم و خشک است.

جالب است بدانید که؛ افراد برای تقویت قلب و تسریع گردش خون می توانند ۵ گرم زعفران را در ۱ لیتر آب بجوشانند و سپس با عسل مخلوط کرده و روزی ۲ فنجان این دمنوش را میل کنند.

یکی از خواص مهم زعفران، ایجاد شادی و طراوت در خلق و خوی انسان است؛ از طرفی چای می تواند باعث کاهش اضطراب و آرامش شما شود. با ترکیب چای و زعفران فقط یک نوشیدنی درست نمی کنید، بلکه شادی و آرامش را به زندگی خود می بخشید.

زعفران به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به درمان لکه های تیره پوست کمک کرده و باعث روشن تر و سفیدتر شدن رنگ پوست می شود.

چای زعفران به عنوان یک نوشیدنی دارای خاصیت آنتی اکسیدن یکی از گزینه های بسیار خوب برای پیشگیری از سرطان به حساب می آید.

باید بدانید که؛ برای درمان دردهای شدید در کیسه صفرا افراد می توانند نیم گرم زعفران را در یک فنجان گلاب حل کرده و روزانه میل نمایند.

افراد در سردردهای سرد (با لمس کردن احساس سردی می کنند) می توانند زعفران را با گلاب مخلوط کرده و شقیقه خود را با آن محلول ماساژ دهند. این کار باعث تسکین سردرد می شود.

زعفران به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی که دارد برای پیشگیری از آکنه و جوش صورت و همچنین درمان جای جوش مفید می باشد. برای از بین رفتن لک های قهوه ای صورت افراد می توانند کمی زعفران را با نشاسته پودر شده به صورت خمیر در آورند و برلک های صورت ضماد کنند؛ این کار برای رفع لک های قهوه ای صورت و همچنین جوش های سر سیاه مفید است.

مصرف چای زعفرانی می تواند نوشیدنی مناسبی با خواص مفید برای سلامت حافظه و مغز باشد.

افرادی که دچار سرفه های ناشی از رطوبت شده اند می توانند شربت زعفران را با عسل مخلوط کرده و آن رامیل کنید، این کار برای تسکین سرفه مفید است.

ازآنجایی که یکی از خواص زعفران برای زنان و همچنین مردان، کاهش فشار خون است، با اضافه کردن مقداری از این گیاه خوش رنگ به غذاها می توانید تا حدی جلوی افزایش فشارخون خود و افراد خانواده را بگیرید.

زعفران را باید دور از نور و رطوبت نگهداری کرد زعفران را درظروف شیشه ای یا فلزی دربسته نگهداری نمایید. توجه داشته باشید اسانس زعفران قابل تبخیر شدن است، بنابر این درب ظرف زعفران را ببندید درصورت باز ماندن درب ظرف زعفران اثرات داروئی و کیفیت آن کاهش می یابد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32030

برچسب ها

ثبت نظر

-