رکوردشکنی ابتلا به کرونا در آمریکا

  • کد خبر : 318507
  • 22 آذر 1399 - 17:31
رکوردشکنی ابتلا به کرونا در آمریکا

 طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم سه هزار و 449 مورد جدید، شمار قربانیان   کروناویروس در ایالات متحده به 295  هزار و 450 افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۳۵ هزار و ۸۴۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۵ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۷۸۹ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار قربانیان کرونا در آمریکا افزایش چشمگیری داشته است و شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور نیز مجدداً رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۶ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۵۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۰۲ هزار و ۷۵۰ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۴ میلیون ۹۶۵ هزار و ۷۴۶ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۰۲ هزار و ۸۵۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۲۱۵ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۷۸۷ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۹۰۹ مورد ابتلا و ۲۴ هزار و ۱۴۳ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۷۵۳ هزار و ۸۳۷ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۵ هزار و ۳۵۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۱ میلیون و ۸۱ هزار و ۵۷۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۵۹۴ هزار و ۷۷۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۵ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۹۲۲ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۲۶ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۶۶۲ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۳۱۳ مورد ابتلا و ۱۸۰ هزار و ۴۵۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=318507