بهترین عیدی بازیگر «لیسانسه ها» در نوروز ۹۹ + عکس

  • کد خبر : 31735
  • 13 فروردین 1399 - 20:52
بهترین عیدی بازیگر «لیسانسه ها» در نوروز ۹۹ + عکس

باشگاه خبرنگاران/ بازیگر «لیسانسه ها» درباره بهترین عیدی ها و خاطرات نوروزی اش صحبت کرد.

ندا نوری بازیگر تئاتر و تلویزیون است که در مجموعه تلویزیونی «لیسانسه ها» بازی کرده است. درباره عید نوروز و حال و هوای بهاری با او گفت وگو کردیم که در ادامه می خوانید.

حال و هوای بهار امسال را چطور می بینید؟

امیدوارم سالی که آغاز می شود سال بهتری باشد، تمام مشکلات حل شود و با تازه و نو شدن طبیعت همه چیز نو شود و دنیای زیباتری را آغاز کنیم. امیدوارم بیماری کرونا کمتر انسان ها را نابود کند و این بیماری زودتر از بین برود و حال همه مردم خوب شود.

وضعیت تئاتر چطور است؟

دیگر چیزی از تئاتر نمانده و خیلی وقت است که تیشه به ریشه تئاتر زده شده است.تئاتر کم کم تماشاگران خود را از دست داده و سالن های نمایشی بی رمق شده اند. در این روز ها دو سالن خصوصی با شرایط خاص کار می کنند و به نظر من هر روز ضربان قلب تئاتر کندتر و کندتر می شود. من از وضعیت فعلی تئاتر خوشحال نیستم، اما سعی می کنم امیدوار باشم تا روز های بهتر از راه برسد.

عید نوروز را در تهران سپری می کنید؟

بله. در تهران هستیم و اکنون وضعیت سفر مناسب نیست. از طرفی من سفر های کمپینی را دوست دارم تا در طبیعت چادر بزنیم و اوقاتی را بگذرانیم. اگر چنین سفری پیش آید استقبال می کنم، ولی در وضعیت فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا سفر نوروزی و شهرگردی نخواهم داشت.

عیدی می دهید یا عیدی می گیرید؟

من عیدی گرفتن را بیشتر دوست دارم (البته این حرف شوخی است).عیدی هایی که می گیرم بسیار جذاب و دوست داشتنی است. ممکن است این عیدی ها خبر خوب یا حضور انسان های دوست داشتنی و جایزه و.. باشد. ولی امسال بهترین عیدی برای من سلامتی همه مردم به خصوص خانواده ام است و اینکه بهترین عیدی برای همه ما حال خوب کره زمین است و امیدوارم دیگر خبر ناخوشایندی به گوشمان نرسد.

به نظر شما بهترین عیدی برای کودکان چیست؟

به نظر من کتاب بهترین عیدی برای کودکان است. البته منظورم هر کتابی نیست، زیرا می بینیم که برخی کتاب ها با محتوای نامناسب برای کودکان چاپ می شود که مناسب آن ها نیست. تلاش می کنم از کتاب های قدیمی و کتاب های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سال های گذشته چاپ شده برای عیدی دادن به کودکان استفاده کنم، بچه ها باید کتاب بخوانند و متفکر باشند، زیرا کودکان آینده این جهان را می سازند و این مسئله بدون دانش و تفکر میسر نمی شود.

بهترین خاطره شما از عید نوروز چه بوده است؟

بهترین خاطره من از عید نوروز به زمان هشت سالگی برمی گردد. پدر و مادرم برای عید نوروز برای من بلوز و دامن و کفش عروسکی خریدند.به یاد دارم که از ذوقم آن لباس ها را از صبح روز عید به تن کردم و سرکوچه ایستاده بودم تا همه لباس های عید مرا ببینند و پیش خود بگویند این دختر چقدر زیبا است (با خنده). این خاطره برای من جذاب است و همیشه عید نوروز آن خاطره را برای من تداعی می کند.

شما تا چه اندازه به رسوم ایرانی در عید نوروز پایبند هستید؟

در خانواده ما اینگونه نیست که میلیونی برای آجیل و شیرینی هزینه کنند و رفت و آمد ها بسیار باشد. برای نوروز سفره هفت سینی ساده پهن می کنیم و با لباس های نو دور سفره هفت سین می نشینیم. هر سال دور سفره هفت سین حافظ می خوانیم و سپس با خواهر و برادرانم که خارج از کشور هستند تماس تصویری برقرار کرده و به دیدار بزرگتر ها می رویم.

اگر بخواهید به سفره هفت سین یک سین دیگر اضافه کنید، چه چیزی اضافه می کنید؟

سلامتی را اضافه می کنم. همیشه سلامتی مهم بوده است و در وضعیت فعلی آرزوی سلامتی برای همه دارم.

در ایام نوروز کتاب می خوانید؟

بله. کتاب بخش جدایی ناپذیر از زندگی من است و هر چقدر بیشتر می خوانم، می فهمم که کمتر می دانستم. من در همه ایام سال کتاب می خوانم و حالا که در قرنطینه هستیم کتاب خواندن و تماشای فیلم هم ادامه دارد.

چه کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهید؟

من همواره در صفحات مجازی کتاب هایی را که خوانده ام معرفی می کنم، عموما رمان ها و داستان های خوبی داریم. به خصوص الان که ذهن انسان ها سرعتی تر شده و داستان های یک دقیقه ای می خوانند و حوصله و زمانی برای خواندن رمان های ۶۰۰ صفحه ای ندارند، بنابراین از داستان های کوتاه شروع می کنند. هر شخصی باید با توجه به علاقه مندی خود مطالعه کند برای نمونه شخصی به نجوم علاقه مند است و کتاب هایی را درباره آن می خواند، ولی در مجموع پیشنهاد من رمان و داستان های کوتاه است.

به نظر شما چه روشی آداب و رسوم ایرانی را به درستی به آیندگان منتقل می کند؟

یکی از راه هایی که می توان آداب و رسوم ایرانی را به کودکان آموزش داد، این است که خانواده، آن آداب و رسوم را به درستی، با زیبایی و احترام اجرا کند تا کودکان ببینند و از خانواده خود الگو بردارند. دیگر روشی که می توانم به خانواده ها پیشنهاد کنم، همراه کودکان به تماشای تئاتر های آیینی و سنتی که مخصوص کودکان ساخته شده، بروند، زیرا این نمایش ها و نقالی ها آداب و رسوم ایرانی را روایت می کنند، از طرفی فیلم ها و کتاب های مرتبط با آداب و رسوم ایرانی برای کودکان تهیه کنند و حتی می توانند قصه های ایرانی برای کودکان خود بگویند، زیرا قصه هایی داریم که بسیار از آداب و رسوم ایرانی صحبت می کند.

آرزویی برای مردم ایران دارید؟

همیشه آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران دارم، آرزو می کنم در کنار تن سلامت خود، تفکر سالمی هم داشته باشند، فکر و مطالعه کنند و سطح علم و دانش خود را بالا ببرند، زیرا زمانی که علم بالاتر برود حال جامعه بهتر می شود و همین موضوع حال کشور و کائنات را بهبود می بخشد و همه چیز روز به روز بهتر می شود. امیدوارم انسان ها دست از کشتار حیوانات، نابودی جنگل ها و طبیعت بردارند. کمی به فکر کره زمین باشیم، زیرا با دستان خودمان خانه خود را نابود می کنیم. آرزو می کنم روزی کاشتن و سبز کردن جنگل و تمیز کردن دریا ها و رسیدگی به حیوانات را شروع کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=31735

برچسب ها

ثبت نظر

-