واکنش «رافائل گروسی» به طرح اقدام راهبردی مجلس

  • کد خبر : 316132
  • 20 آذر 1399 - 15:45
واکنش «رافائل گروسی» به طرح اقدام راهبردی مجلس

« رافائل گروسی » مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به طرح اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای تعیین ضرب‌الاجل لغو تحریم ‌ها و توسعه فعالیت‌های هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح و افزایش غنی سازی و اخراج بازرسان، انحراف بیشتر ایران از تعهدات برجامی را شاهد خواهیم بود.

وی ضمن درخواست از ایران برای عدم اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد که اگر قرار بر این باشد که تعداد بازرسان محدود شود و سطح بازرسی‌ها کاهش یابد، باید در این زمینه به روشنی اطلاع رسانی کنیم، اما این تصمیم به هیچ کس از جمله ایران هیچ کمکی نخواهد کرد.

گروسی بدون محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در ترور شهید « محسن فخری زاده » دانشمند برجسته هسته‌ای ایران، درباره امکان افزایش تنش‌ در پی این جنایت هشدار داد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که با شبکه خبری اسکای نیوز گفت‌وگو می‌کرد، ابراز امیدواری کرد که در آینده چنین حادثه‌ای اتفاق نیفتد.

وی گفت: من به عنوان رئیس یک سازمان بین‌المللی به دنبال امنیت و عدم اشاعه سلاح هسته‌ای هستم، لذا امیدوارم که تنش‌ها افزایش پیدا نکند و آژانس بتواند به همکاری خود (با ایران) در مسیری که باید ادامه دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=316132

ثبت نظر

-