این ۷ استان منتظر بارش برف باشند

  • کد خبر : 314618
  • 19 آذر 1399 - 10:44
این ۷ استان منتظر بارش برف باشند

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ – ۱۰:۱۹

بارش ۶۵ سانتی برف در محور سیاهکل - دیلمان

تهران (پانا) – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و برف در نوار شمالی کشور خبر داد و گفت از امروز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان‌شهرها دور از انتظار نیست.

صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز تا اواسط هفته آینده در بیشتر مناطق کشور ماندگاری هوای سرد را انتظار داریم که سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی به‌ویژه تهران، اراک و اصفهان می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش برف و باران رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: فردا وقوع رگبار باران و در برخی ساعات بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه دارد. طی این روز در شمال آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی و برخی مناطق کرمان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای جمعه و شنبه بارش پراکنده در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه دارد. طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیش‌رو داریم.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران برای فردا قسمتی ابری همراه با مه رقیق، به‌تدریج افزایش ابر، وزش باد و با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه نیز نیمه ابری همراه با مه رقیق، وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=314618

ثبت نظر

-