چالش راه حل های شفابخش سازمان جهانی گردشگری برای روزهای کرونایی

  • کد خبر : 31407
  • 12 فروردین 1399 - 16:20
چالش راه حل های شفابخش سازمان جهانی گردشگری برای روزهای کرونایی

براساس خبرهای واصله، چالش راه حل های شفابخش سازمان جهانی گردشگری برای کاستن از آثار منفی کرونا بر گردشگری راه اندازی شد.

داستان چیست؟

زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در نامه ای به دولت های عضو سازمان عنوان کرد که در این وضعیت دشوار نباید فراموش کرد گردشگری دموکرات ترین و منعطف ترین بخش اقتصاد در هر کشوری است. او با اشاره به اینکه صنعت گردشگری توانسته تا پس از بحران هایی مانند سارس در سال ۲۰۰۳ و بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ بلافاصله روی پای خودش بایستد، نقش گردشگری را در بازگرداندن مردم به زندگی عادی پررنگ دانست. در همین راستا، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) فراخوانی برای چالش راه حل های شفابخش راه اندازی کرد که از طرف سازمان بهداشت جهانی (WHO) هم حمایت می شود و در اصل فراخوانی برای دستیابی به مبتکرانه ترین استارت آپ ها، کارآفرینان و فناوری های موجود از سرتاسر دنیاست تا راه حل هایی برای کمتر کردن اثرات کووید ۱۹ بر روی گردشگری فراهم کنند و از عاشقان سفر، کسب وکارها و مقام های فعال در این بخش حمایت شود تا این بحران با کمترین آسیب ها به پایان برسد. این چالش شامل سه بخش مجزا خواهد بود:

الف) شفابخشی برای مردم: راه حل هایی متمرکز بر اقدامات ایمنی، روش های ضدعفونی، شناسایی فوری ویروس برای سهامداران بخش گردشگری (گردشگرها، کانیوزن بخش گردشگری و شرکت ها).

ب) شفابخشی برای شرکت ها: راه حل هایی متمرکز بر برنامه های دیجیتال برای گردشگری، اقتصاد مشترک و مدور، مدیریت درآمد، بهبود تقاضا و سرمایه گذاری ها که باید برای کل بخش گردشگری به شکل کوتاه مدت و بلندمدت اجرا شود.

ج) شفابخشی برای مقاصد: راه حل هایی متمرکز بر روش های بازیابی مقاصد شامل اعلام بحران، مدیریت بحران، فعال سازی، برند سازی مجدد، بازیابی اعتمادبه نفس برای سفر و …

فرآیند چالش نیز سه مرحله خواهد داشت:

بازبینی و بررسی اپلیکیشن

ارزیابی توسط کمیته کارشناسان بر اساس آمادگی به منظور ارائه خدمات و سازگاری با کشورهای مختلف

معرفی و انتشار استارت آپ های برتر

سپس راه حل های برتر در یک فضای دیجیتالی منتشر می شود تا بهترین راهکارها برای بهبود گردشگری در اختیار دولت ها قرار گیرد. نتایج چالش در یک نشست مجازی توسط دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ارائه می شود و درنهایت استارت آپ های برتر از طریق شبکه خلاقیت سازمان جهانی گردشگری Network Innovation به بیش از ۶۵۰۰ نقطه کانونی از کارآفرینان، شرکت ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات آموزشی، انکوباتورها و سرمایه گذاران متصل خواهند شد. تاریخ شروع چالش راه حل های شفابخش از ۲۵ مارس ۲۰۲۰ (۶ فروردین ۱۳۹۹) است و متقاضیان می توانند تا سه هفته، یعنی ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ (۲۷ فروردین۱۳۹۹) آثار خود را از طریق کانال های رسمی سازمان جهانی گردشگری و با پر کردن فرم مخصوص در این نشانی https://www.unwto.org/healing-solutions-tourism-challenge ارسال کنند. اسامی استارت آپ های برتر در ۲۵ آوریل (۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) اعلام و گام های بعدی چالش متعاقباً از ۲۵ آوریل به بعد اعلام خواهد شد.

منبع: نیوزچالش راه حل های شفابخش سازمان جهانی گردشگری

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=31407

برچسب ها

ثبت نظر

-