اقدام قوه قضاییه برای جلوگیری از تعطیلی دو کارخانه بزرگ در بم و سیرجان

  • کد خبر : 313695
  • 18 آذر 1399 - 20:45
اقدام قوه قضاییه برای جلوگیری از تعطیلی دو کارخانه بزرگ در بم و سیرجان

اقدام قوه قضاییه برای جلوگیری از تعطیلی دو کارخانه بزرگ در بم و سیرجان

رییس کل دادگستری استان کرمان از پیگیری قضایی برای رفع مشکلات ۲ واحد تولیدی در زمینه‌های ساخت تجهیزات خودرو و تولید سیم بکسل در بم و سیرجان خبر داد و گفت: با ایجاد زمینه فعالیت این واحدها ضمن بی‌نیاز شدن کشور از واردات، زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر در فاز نخست ایجاد می‌شود.

به گزارش ایلنا، یدالله موحد روز سه‌شنبه (۱۷ آذر ماه) در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه و رفع موانع در کرمان افزود: براساس پیگیری‌های دادسرای کرمان و پشتیبانی دادگستری کل استان کرمان مشکلات موجود در زمینه صدور پروانه بهره‌برداری برای راه‌اندازی کارخانه تامین تجهیزات خودرو در بم رفع و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شد.


وی ضمن اشاره به این مطلب که تجهیزات مورد نیاز این کارخانه به منطقه بم وارد شده و آماده نصب است، اظهار داشت: این تجهیزات باید با حضور کارشناسان چینی راه‌اندازی شود که به دلایلی از جمله شیوع بیماری کرونا به تاخیر افتاده بود و با تصمیمات قضایی اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکلات موجود در این مسیر دنبال می‌شود.


رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم رفع مشکلات شرکت صنایع مفتول بکسل پارس عنوان کرد: این واحد تولیدی به منظور راه‌اندازی خط تولید سیم بکسل با مشکلاتی در زمینه سهامداری، تامین زمین روبرو شده که مقرر شد با پیگیری دستگاه قضایی استان این مشکلات حل شده و زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر در این واحد فراهم شود.


وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این واحد تولیدی بخش زیادی از نیاز کشور به واردات سیم بکسل رفع شده و این کارخانه به عنوان کارخانه‌ای مطرح در سطح منطقه فعالیت خواهد کرد، عنوان کرد: در روند رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی، هرگونه قصور و ایجاد تاخیر در راه‌اندازی این واحدها مورد نظارت قضایی قرار گرفته و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد می‌شود.


موحد با اشاره به این مطلب که شرایط قهری خارج از شرایط قراردادها را در تاخیر در اجرای طرح‌های اشتغال‌زا نمی‌توان نادیده گرفت، گفت: با استفاده از ظرفیت داوری می‌توان برخی مشکلات شرکت صنایع مفتول بکسل پارس در زمینه زمین را حل و پرونده این شرکت را از فرایند دادرسی خارج کرد.


وی خاطرنشان کرد: به منظور تامین مازوت (نفت کوره) مورد نیاز واحدها و بنگاه‌های تولیدی در فصل زمستان نیاز به ارائه ضمانت نامه‌های معتبر بانکی است که این موضوع مشکلاتی را برای صاحبان این واحدها ایجاد کرده است که روزگذشته براساس پیگیری‌های انجام شده با شورای هماهنگی بانک‌های استان، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت گاز استان راهکارهای لازم برای حل این مشکل پیش‌بینی شده است.


وی بیان داشت: در جلسه روز جاری، تفاهم نهایی لازم برای رفع مشکل تامین مازوت مورد نیاز واحدهای تولیدی ایجاد و مصوبات لازم انجام شد تا براساس پشتیبانی‌های قضایی و اجرایی روند رفع این مشکل به شکل مناسب دنبال شود.


رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: براساس پیگیری‌های قضایی مقرر شد بر اساس نامه شرکت گاز و پیگیری واحدهای تولیدی مازوت موردنیاز به آسانی در اختیار این واحدها قرار گیرد و در این رابطه باید زمان مورد نیاز برای خرید و تامین مازوت مورد نیاز واحدها در نظر گرفته شود و حتی یک روز تعطیلی واحدها را قبول نخواهیم داشت و آن را به منزله سوء مدیریت تلقی می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=313695

ثبت نظر

-