تداوم بارش ‌ها در کشور ؛ دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه سرد می‌شود

  • کد خبر : 313330
  • 18 آذر 1399 - 17:00
تداوم بارش ‌ها در کشور ؛ دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه سرد می‌شود

 

 

 

تهران (پانا) – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در کشور خبر داد و گفت تداوم بارش ‌ها در کشور ادامه دارد و طی روز پنجشنبه در تهران بارش برف پیش‌بینی شده است.

صادق ضیاییان در گفت و گو با پانا اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز در برخی مناطق سواحل دریای خزر، شمال شرق، هرمزگان، دریای عمان، شرق تنگه هرمز، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 

تداوم بارش‌ها در کشور؛ دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه سرد می‌شود

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسید افزود: فردا چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، غرب دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می‌دهد و طی روز پنجشنبه در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و در برخی مناطق استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

وی افزود: طی روزهای جمعه و شنبه در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست. از امروز تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق کشور کاهش دما حدود پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد و در سایر نقاط کشور نیز ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی می‌شود.

 

هواشناسی ایران ۹۹/۸/۲۵| آغاز بارش برف و باران ۵ روزه در کشور/هوا ۱۲ درجه  سرد می‌شود - نماینده

 

تداوم بارش ‌ها در کشور و جنوب

به گفته وی، طی امروز خلیج فارس و تنگه هرمز و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

>>> خبر مرتبط:

تصویری از شهر اراک با بارش ۳۰ سانتیمتر برف

بارش برف پاییزی در قزوین

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=313330

ثبت نظر

-