سم شیرینی که سلامتی بدن را نابود می کند

  • کد خبر : 30831
  • 10 فروردین 1399 - 18:42
سم شیرینی که سلامتی بدن را نابود می کند

باشگاه خبرنگاران/ میل به خوردن شیرینی از همان دوران کودکی شروع می شود و اگر توسط خانواده کنترل نشود می تواند عواقب مخربی بر بدن بگذارد.

بسیاری از افراد اطلاعاتی درباره ضررهای شکر برای بدن را نمی دانند. اعتیاد به شکر یک معضل بزرگ و مخرب سلامت بدن بوده که ضرر های آن نه تنها برای بدن بلکه برای پوست نیز خطرآفرین خواهد بود. مصرف بی رویه قند باعث می شود که رنگ صورت تیره و خاکستری رنگ شود. اگر مصرف قند و شیرینی بالا باشد به زودی شاهد نوعی نازک شدن پوست، بروز جوش های چرکی سفید دردناک، تیرگی نواحی دور چشم و همچنین چین و چروک روی پیشانی خواهید بود.

البته می توانید عوارض و آسیب های شکر بر پوست را کنترل کنید. این کنترل را می توان از خوردن و نخوردن بعضی غذا ها شروع کرد. افراد باید فهمیده باشند که از دسر ها و غذا های شکردار باید اجتناب کنند. مقدار شکر مصرفی شما نباید بیشتر از ۱۰ درصد کالری روزانه باشد.

باید مراقب شکر های مخفی در غذا های فرآوری شده و آماده نیز باشند؛ همچنین نوشیدنی هایی که منبع شکر هستند می توانند به پوست آسیب وارد کنند. علاوه بر این که باید مراقب مقدار شکر مصرفی خود باشید باید به نحوه غذا پختن خود نیز دقت کنید. وقتی غذا را در حرارت بالا گاز می پزید مانند سرخ کردن، بریان کردن ترکیبی از چربی ها و پروتئین های موجود باعث پیری زودرس پوست خواهند شد. حتما یک برنامه غذایی سالم با شکر پایین را دنبال کنید و مراقب شکر های مخفی در غذا های فرآوری شده و آماده باشید.

علاوه بر این قند زیاد باعث کاهش خاصیت ارتجاعی پوست می شود. این علائم به ویژه نتیجه مازاد قند موجود در محصولات صنعتی شیرین است. توصیه می شود که تا حد امکان از زیاده روی در مصرف قند و شیرینی بپرهیزید، چون برای سلامتی عمومی بدن مضر است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=30831

برچسب ها

ثبت نظر

-