منفعت برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌ خودرو متعلق به مردم است

  • کد خبر : 307801
  • 15 آذر 1399 - 18:10
منفعت برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌ خودرو متعلق به مردم است

منفعت برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌ خودرو متعلق به مردم است

رییس هیات عامل ایدرو، درباره برنامه‌های توسعه ای ایران‌خودرو در قوای محرکه و موتور اظهار کرد: منفعت این اقدامات با پشتوانه اعتماد به توان داخلی، متعلق به کشور و مردم خواهد بود‌. ظرفیت‌های بالای مهندسی در قوای محرکه و‌ گیربکس وجود دارد که بهره‌مندی از آن و حرکت‌های رو به جلوی شکل گرفته به صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی‌ها منجر خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ایران خودرو ، محسن صالحی‌نیا، در بازدید از خطوط تولید ایران خودرو، با تاکید بر اجرا و تحقق برنامه‌ها به ویژه برنامه‌های کوتاه مدت تولید و بهبود کیفیت محصولات، مرکز تحقیقات موتور ایران‌خودرو را از مراکز مهم توسعه  قوای محرکه خواند و گفت: حرکت به سمت استفاده از توانمندی‌های داخلی با سطح فناوری بالا جای تقدیر دارد و ضرورت محقق کردن اهداف کوتاه مدت در بازه زمانی مقرر برای بهبود کمی و کیفی خودروها در راستای حقوق مصرف‌کنندگان بسیار حیاتی است. 


وی با اشاره به شکسته شدن رکورد تولید روزانه و تحقق حدود ۷۰ درصدی اهداف تولید امسال در ایران‌خودرو گفت: امیدواریم این مسیر استمرار داشته باشد. اقدامات ایران‌خودرو در تولید، تحویل، افزایش کیفیت، ارایه خدمات و در نهایت رضایت مشتریان نمود خواهد داشت که امیدواریم بازخوردهای رو به پیشرفت بیشتری در این زمینه حاصل شود.


معاون وزیر صمت، با اشاره منویات مقام معظم رهبری و راهبردهای استقلال و پیشبرد اهداف صنعت کشور گفت: مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این مسیر حمایت‌های لازم را برای رفع موانع و به ویژه تحقق جهش تولید خواهد داشت.


صالحی‌نیا، با اشاره به عزم و جدیت ایران‌خودرو در شرایط سخت تحریم و کرونا در ماه‌های اخیر  اظهار کرد: نباید دست از تلاش وافر برداریم و از نقدهای موجود نیز باید در مسیر توسعه بیشتر بهره بگیریم. باید رقابت‌ها به سمت ایجاد ارزش افزوده برای اقتصاد کشور و حصول شرایط بهتر برای مشتریان باشد. برنامه‌های توسعه‌ای با سیاست‌گذاری صحیح مدیران و تلاش‌های کارگران این مجموعه آن‌هم در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی درحال اجرا است که جای تشکر ویژه دارد.


وی همچنین اقدام ایران‌خودرو دیزل در همکاری مناسب با تولیدکنندگان بخش خصوصی اتوبوس را در داخلی‌سازی قطعات، رونق آفرین  قلمداد کرد و گفت: این حرکت، کاهش خرید خارجی و کاهش قیمت تمام شده و اقتصادی شدن تولید را در پی خواهد داشت.


صالحی نیا افزود: خواست مجموعه سازندگان داخلی نیز افزایش سهم بیش از پیش  آنان در زنجیره تامین و تعمیق تولید داخل است.


وی افزود: ایران‌خودرو دیزل در سبد تولیدی خود تنوع محصولات را درنظر گرفته که شیوه مورد نیاز برای پاسخ مناسب به تقاصای بازار است.


صالحی‌نیا در پایان تاکید کرد: مردم به مقوله خودرو از منظر کیفیت و قیمت حساسیت بالایی دارند و این دو مقوله مهم حقوق مصرف‌کنندگان است که در سیاست‌گذاری‌های وزارت صمت و ایدرو مورد توجه قرار دارد.


تحقق ۶۸ درصدی برنامه تولید امسال/ افزایش ۱۵ درصدی فروش


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در نشست با رییس هیات عامل ایدرو، از تحقق ۶۸ درصدی برنامه تولید امسال خبر داد و گفت: تا پایان سال برنامه تولید را به صورت کامل محقق خواهیم کرد. 


فرشاد مقیمی با بیان این که از ابتدای امسال، تا روز ۱۳ آذرماه توانسته ایم بیش از ۳۴۱ هزار دستگاه خودرو تولید کنیم،‌ تمامی تولیدات را متعلق به محصولات داخلی و بدون حضور شرکای خارجی دانست و گفت: از ابتدای امسال تا به امروز موفق به افزایش ۱۵ درصدی فروش محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز شده‌ایم.


مقیمی با اشاره به افزایش بهره‌مندی از ظرفیت ریلی کشور در حمل خودروها  گفت: احیای گمرک ایران خودرو و ترخیص و دریافت کالا و قطعات از طریق این مرکز، سبب کاهش هزینه‌های نگهداری و لجستیک و در نهایت کاهش قیمت تمام شده محصول در این بخش خواهد شد.


وی با انتقاد از احتمال صدور مجوز واردات کامیون و اتوبوس کارکرده به کشور تصریح کرد: ایران خودرو دیزل با جهش بیش از ۲۰۰ درصدی تعداد تولید در روز دوازدهم آذرماه نسبت به ابتدای این ماه، آمادگی نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری کشور را دارد و می توان با اختصاص بخشی از ارز واردات به تولید داخل، نیاز این بخش را از تولیدات داخلی کشور تامین کرد.


در بخشی از این نشست، مدیران عامل شرکت های ایران خودرو دیزل و نیرومحرکه نیز توضیحاتی را درباره محصولات و پروژه های توسعه ای این شرکت ها به صورت ویدئو کنفرانس ارایه کردند.


در پایان این نشست،‌ رییس هیات عامل ایدرو به اتفاق هیات همراه، علاوه بر ادای احترام به مقام شامخ شهید والامقام تدفین شده در سایت ایران خودرو، از خطوط تولید این شرکت و مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول بازدید کرده و در جریان آخرین اقدامات این شرکت در توسعه و تولید محصولات قرار گرفتند. صالحی نیا و هیات همراه،‌ همچنین از بسته های بهداشتی مقابله با کرونا که در راستای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو برای توزیع در جامعه محلی آماده سازی شده، بازدید کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=307801

ثبت نظر

-