بهترین روش ها برای کوچک کردن شکم

  • کد خبر : 30763
  • 26 تیر 1400 - 13:09
بهترین روش ها برای کوچک کردن شکم

به گزارش نیوز: این روزها دیگر کسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم ها به دنبال لاغری شکم هستند و بیشتر افراد از چاقی شکم رنج می برند و شکایت دارند. ما در این مطلب برای شما عزیزان چند روش برای کوچک کردن شکم معرفی کرده ایم. کوچک کردن شکم یکی از نکته های مهم برای داشتن اندامی متناسب و زیبا است. نکته مهم این ایت که بدانید بهترین روش ها برای کوچک کردن شکم چیست

شما نمی توانید فقط چربی های شکم تان را آب کنید، چون چربی سوزی در تمام بدن تان روی خواهد داد، از جمله دور کمر. اما می توانید برای شروع کوچک کردن شکم تان، با کم کردن نیم تا یک کیلوگرم از چربی بدن تان شروع کنید.

کوچک کردن شکم

>>>بیشتر بخوانید:

کوچک کردن شکم با یک تکنیک ۲ دقیقه ای

هرچند احتمالا نمی توانید در عرض یک هفته به هدف کاهش وزن تان برسید (مگر اینکه قصدتان این باشد نیم یا یک کیلو از وزن تان کم کنید)، اما می توانید تفاوت هایی ببینید و مقداری از چربی های شکم تان را برای شروع آب کنید. نتایجی که از رژیم غذایی و ورزش تان می گیرید می تواند به شما انگیزه بدهد تا ادامه دهید و در بلند مدت به هدف تان برسید، بدون اینکه دچار عوارض ناشی از رژیم های لاغری نادرست شوید.

برای کوچک کردن شکم، هدفی واقعی در نظر بگیرید

با تعیین هدف های واقعی و قابل دسترس خودتان را برای کوچک کردن شکم تان آماده کنید. شما نمی توانید فقط چربی های شکم تان را آب کنید، چون چربی سوزی در تمام بدن تان روی خواهد داد، از جمله دور کمر. اما می توانید برای شروع لاغر کردن میان تنه تان، با کم کردن نیم تا یک کیلوگرم از چربی بدن تان شروع کنید و با کمک روش های قابل تداوم، طی دوره ای طولانی تر به هدف کاهش وزن تان برسید.

هدفی واقعی در نظر بگیرید

اولین قدم این است که یک اندازه کالری هدف برای خود در نظر بگیرید. شما باید چند کالری کمتر از کالری سوزی روزانه تان بخورید تا بتوانید چربی بسوزانید، یعنی تقریبا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کمتر. این کسر کالری اندک، به شما اجازه می دهد در فاز چربی سوزی قرار بگیرید، اما گرسنه تان نشود و تدریجا عضلات تان را از دست ندهید.

با استفاده از یک محاسبه گر کالری مورد نیاز می توانید مقدار کالری مورد نیازتان را تخمین بزنید، سپس باید از آن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کم کنید.

برای کوچک کردن شکم، با غذا های کم کالری خودتان را سیر نگه دارید

وقتی شروع به کسر کالری روزانه تان می کنید، در ابتدا طبیعی است کمی احساس گرسنگی کنید، اما نباید احساس گرسنگی آزارتان بدهد. رژیم غذایی تان را با غذا های کم کالری پُر کنید؛ غذا هایی که به ازای هر گرم، کالری اندکی دارند و می توانند شما را بیشتر سیر کنند و امکان کنترل دریافت کالری را به شما بدهند.

با غذا های کم کالری خودتان را سیر نگه دارید

خیلی از این غذاها، فیبر و آب بدن تان را نیز تامین می کنند که این نیز به سیر نگه داشتن شما کمک می کند. سبزیجات، میوه ها و عصاره ی گوشت بدون چربی از مواد غذایی سالم و کم کالری اند.

برای کوچک کردن شکم، ورزش کنید

با انجام حرکات ورزشی به روتین هفتگی تان، هم به حفظ سلامتی تان کمک کنید و هم چربی های اضافی شکم تان را آب کنید. هر ورزشی که انجام می دهید، چه تمرین در باشگاه و چه پیاده روی تند در اطراف خانه تان، کالری می سوزانید.

اما با انجام تمرینات تناوبی پُرشدت، بیشترین میزان چربی سوزی را خواهید داشت. این تکنیک تمرینی شامل تمریناتی با شدت بالا طی دوره هایی کوتاه و متناوب می شود که معمولا ده دقیقه تمرین و سپس یکی دو دقیقه استراحت است. تمرینات تناوبی پُرشدت، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند، زیرا عضلات شما باید به سختی کار کنند تا به حالت نرمال برگردند. ضمنا تمرینات تناوبی پُرشدت، بیشتر از تمرینات سنتی که سرعتی یکنواخت دارند، چربی های شکم را آب می کنند.

برای کوچک کردن شکم، ورزش کنید

بعد از اینکه بدن را گرم کردید به مدت ۳۰ ثانیه شدت حرکات را بالا می برید، آن اندازه که در پایان این ۳۰ ثانیه از نفس بیفتید، سپس به مدت ۹۰ ثانیه با سرعت و شدت کم حرکات را انجام می دهید. این اینتروال ها را ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار می کنید و سپس بدن را سرد می کنید. بین هر جلسه تمرینات تناوبی پُرشدت، باید ۴۸ ساعت ریکاوری و استراحت داشته باشید تا تمرین زده نشوید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=30763