اهتمام حاج قاسم به روضه خانگی

  • کد خبر : 30730
  • 10 فروردین 1399 - 12:13
اهتمام حاج قاسم به روضه خانگی

به گزارش ، محمود کریمی مداح اهل بیت(ع) شب گذشته شنبه ۹ فروردین میهمان برنامه تلویزیونی شاه‌چراغ شبکه سوم سیما بود.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا می تواند برای ما عبرتی باشد تا قدر لحظات با هم بودن را بدانیم، گفت: من به عنوان  مداح باید عبرت بگیرم چراکه روزی جمعیت هزار نفری در مجالس ما حضور پیدا می‌کرد و حالا باید تنهایی این مراسم را اجرا کنم.

کریمی با اشاره به احیای روضه های خانگی در ایام شیوع کرونا گفت: فضای مجازی فرصتی خوبی را فراهم کرده تا افرادی که صدای خوبی ندارند و یا توانایی اجرای مراسم در منزل ندارند از طریق فضای مجازی جلسات خانگی را احیاء کنند.

بیشتر بخوانید:

توصیه حجت الاسلام رئیسی برای برپایی روضه‌های خانگی

این مداح اهل بیت (ع) با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا موجب شد، مردم سختی‌های بسیاری را متحمل شوند اما این اتفاق، با محاسن بسیاری نیز همراه بود، گفت: مدت‌های بسیاری در رسانه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها تلاش کردیم تا به مردم آموزش دهیم، خانه و خانواده اساسند و باید به آن‌ها توجه کنیم و یا بنا داشتیم، روح رحمت و شفقت را در جامعه افزایش دهیم و جایگاه جامعه پزشکی را به مردم نشان دهیم تا صرفاً برای تقدیر از آنان به روزپرستار بسنده نکنند اما این ویروس و بیماری، بسیاری از این اتفاقات را رقم زده است.

وی با بیان اینکه باید برای تمام کشورهای دنیا دعا کرد تا از شر این ویروس خلاص شوند، افزود: کشور ایران وضعیتی متفاوتی از سایر کشورها دارد. ما مورد هجمه و حمله هایی هستیم که کشورهای دیگر نیستند. از دشمن نباید انتظار رحم و شفقت داشته باشیم. از تاریخ عبرت بگیریم. بیش از ۱۴۰۰ سال است که می خواهند نام امام حسین (ع) را از میان بردارند اما نمی توانند. 

کریمی  افزود: تصور کنید اگر تمام عالم هیأت نروند و حتی رو در روی امام حسین (ع) قرار گیرد، یعنی ۸ میلیارد نفر در جهان روبروی ایشان قرار گیرند، باز هم زورشان به ایشان نخواهند رسید و نمی‌توانند این نام را حذف کنند. اگر امروز جلسات هیأت‌ها برگزار نمی‌شود به امام حسین (ع) و جایگاه ایشان خدشه‌ای وارد نمی‌شود بلکه ما باید بدانیم که اگر از ایشان دور شویم، هلاک خواهیم شد.

این مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه هیأت رفتن و گریه برای امام حسین (ع) کار ما را درست نخواهد کرد، گفت: باید در مسیر ایشان گام برداریم. در روایت داریم که خداوند محبین امام حسین (ع) را دوست دارد اما در جای دیگر هم داریم که خدا متقین، مطهرین و محسنین را نیز دوست دارد بنابراین نباید گردن‌کشی و فخرفروشی کنیم زیرا خداوند محبان واقعی امام حسین (ع) را دوست دارد.

کریمی به وسواس و توجه حاج قاسم به روضه های خانگی اشاره کرد و گفت: برای روضه خانگی  به منزل شهید قاسم سلیمانی می رفتم. در همان فضایی که نشست و برخاست می کردند، روضه هم می گرفتند. در این اتاق تابلویی پیراهن شهید عماد مغنیه نصب شده بود. شهید سلیمانی نقل می‌کرد از این پیراهن دوتا برای خود و شهید خریده بود که پس شهادت شهید مغنیه، پیراهن را قاب کردم و در جایی از خانه قرار دادم که جلوی چشم باشد.

وی با بیان اینکه نگرانی با ترس متفاوت است گفت: نگرانی  اگر از یک حدی بگذرد به انسان آسیب می‌رساند. میزان نگرانی انسان، بستگی به اتصالش به منبع فیض دارد. باید بدانیم که این بلا تمام می‌شود، در طول آن هموطنان بسیاری از دنیا رفتند و پرستاران و پزشکان بسیاری نیز به شهادت رسیدند اما بعد از اتمامش قطعاً بیش از پیش قدر نعمت سلامتی‌مان را خواهیم دانست.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در این ایام برخی از هموطنانمان واقعاً به یکدیگر رحم کردند و به طور مثال اجاره منزل و مغازه خود را بخشیدند. قطعاً اگر این رحم کردن‌ها ادامه پیدا کند، خداوند نیز به ما رحم خواهد کرد و این مشکل برطرف خواهد شد و روزهای شاد، دوباره به این کشور باز خواهد گشت.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=30730

برچسب ها

ثبت نظر

-