روزهای مثبت شاخص در معاملات این هفته بازار

  • کد خبر : 304481
  • 13 آذر 1399 - 9:30
روزهای مثبت شاخص در معاملات این هفته بازار

 

 

 

 

 

 

 

روزهای مثبت شاخص در معاملات این هفته بازار

شاخص کل بورس این هفته روزهای مثبتی را از سرگذراند و از روز نخست معاملات این هفته مثبت بود و تنها در روز چهارشنبه با اصلاح جزئی مواجه شد. شاخص بورس در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه با ثبت افت ناچیز ۲۶۹۳واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۷۰هزار واحد قرار گرفت.

در هفته جاری معاملات صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم آغاز شد.صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم، در اجرای ماده ۲۸ و بند ۶ ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ۱۳۸۴ و ماده ۲ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب آذر ۸۸ با مجوز این سازمان نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران، به عنوان نهاد مالی ثبت شده است.

این صندوق سرمایه گذاری مجاز است از تاریخ صدور این مجوز( ۹ آذر ۹۹) با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و در چارچوب اساسنامه مصوب خود به عنوان یک نهاد مالی – صندوق سرمایه گذاری فعالیت کند.

مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به آغاز معامله واحدهای صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم اعلام کرد: مدیر صندوق از ۵ درصد از منابع نقد باقی مانده جهت انجام فعالیت بازارگردانی در قالب بازخرید واحدها به نام صندوق استفاده خواهد کرد.

 

بازگشت امید به تابلوی بورس/ رشد ۹ هزار واحدی شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته/ شاخص سازها درخشیدند!

 

💲 رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص در روز نخست معاملات این هفته

روزهای مثبت شاخص بورس در جریان معاملات روز شنبه ۸ آذر ۹۹ بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۳هزار و ۵۴۸واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۳۹۰هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای روز شنبه ۸ آذر بازار سرمایه بیش از ۱۸میلیارد و ۲۳۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۶۳۳میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۸۳۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۳هزار و ۵۴۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۹۰هزار و ۷۹۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و بانک صادرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۱۵۸واحد، کل (هم‌وزن) ۶۳۹۹واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۱۹۰واحد، آزاد شناور ۲۲۳۸۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۱۱۸۹۱ و ۶۷۰۷۶ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۷۰۱میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۵۱میلیارد تومان در ۷۹۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۳۲۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

💲 ثبت رشد ۳۶هزار واحدی شاخص بورس در معاملات روز یک شنبه

شاخص بورس در جریان معاملات روز یک شنبه ۹ آذر ۹۹ بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۶هزار و ۴۲۷واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۲۷هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای روز یک شنبه ۹ آذر ۹۹ بازار سرمایه بیش از ۱۶میلیارد و ۴۷۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۲۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۵۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۶هزار و ۴۲۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۲۷هزار و ۱۹۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز یک شنبه ۹ آذر ۹۹ به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های بانک صادرات ایران، بانک پارسیان و سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۵۲۶واحد، کل (هم‌وزن) ۹۳۰۵واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۰۹۳واحد، آزاد شناور ۳۵۹۹۴واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۲۱۸۸۵ و ۹۱۰۳۷ واحد رشد کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۵۲۰میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۸۵۰میلیارد تومان در ۸۰۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۱۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۳۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشمی مارون، بیمه پاسارگاد و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه، کشت و دام قیام اصفهان و کشاورزی و دامپروری بینالود بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

شاخص بورس ۹ هزار واحد رشد کرد

 

💲 رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات روز دوشنبه

روزهای مثبت شاخص بورس در جریان معاملات روز دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹ بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۸هزار و ۶۵۶واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۶۵هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای روز دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹ بازار سرمایه بیش از ۱۶میلیارد و ۴۷۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۲۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۵۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۶هزار و ۴۲۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۲۷هزار و ۱۹۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز دوشنبه به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، خدمات انفورماتیک و قند اصفهان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۱۰۹واحد، کل (هم‌وزن) ۶۹۴۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۵۴۵واحد، آزاد شناور ۴۳۲۹۳واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۳۰۱۶۵ و ۷۱۳۲۳ واحد رشد کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۲۰۰میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۹۸۲میلیارد تومان در ۹۰۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۲۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۲۶۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشمی مارون، بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های نیروگاه زاگرس کوثر، دامداری تلیسه نمونه و پخش البرز بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.


>>>بیشتر بدانید

شکسته شدن رکورد ارزش معاملات بورس

 


رشد شاخص بورس سی تیر ماه تا دو میلیونی شدن - برات نیوز رسانه‌ای جوان در حوزه اقتصاد

 

💲 شاخص بورس ۷ هزار واحد رشد کرد

روزهای مثبت شاخص بورس در جریان معاملات روز سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹ بازار سرمایه با ثبت رشد ۷هزار و ۷۳۰واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۷۳هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای روز سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹ بازار سرمایه بیش از ۱۱۳میلیارد و ۷۴۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۲۲۹میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۵۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۷هزار و ۷۳۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۷۳هزار و ۷۰۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز سه شنبه به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزهای مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۰۲۰واحد، کل (هم‌وزن) ۲۱۰۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۳۷۶واحد، آزاد شناور ۱۱۴۳۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۹۰۸۸ و ۳۴۲۳ واحد رشد کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۱۷۵میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۴۱۷میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۳۶۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

شاخص چگونه سقف ۲ میلیون واحدی را می‌شکند؟

 

💲 اصلاح ناچیز شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص بورس در جریان معاملات روز چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹ بازار سرمایه با ثبت افت ناچیز ۲۶۹۳واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۷۰هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای روز چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹ بازار سرمایه بیش از ۱۴میلیارد و ۵۸۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۵هزار و ۸۲۸میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۳۰۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۶۹۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۷۰هزار و ۹۷۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز چهارشنبه به نام نمادهای معاملاتی بانک ملت، معدنی و صنعت یگل گهر و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مخابرات ایران و بانک پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۸۷۷میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵هزار و ۴۷۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۳۲۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۶۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، ذوب آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت لاوان، نیروگاه زاگرس و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=304481

ثبت نظر

-