تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ 4 جماد ثاني 1442 Sunday, 17 January , 2021

سگی که زبان آلمانی و انگلیسی را می فهمد + عکس

  • کد خبر : 304329
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۳۱
سگی که زبان آلمانی و انگلیسی را می فهمد + عکس

این سگ باهوش که هکتور نام دارد را در حالی پیدا کردند که آن را به نرده های یک مرکز نگهداری از حیوانات در انگلیس بسته و تنش را با سیگار سوزانده بودند.

سگی که زبان آلمانی و انگلیسی را می فهمد + عکس

کارکنان مرکز در آن زمان سعی کردند به این سگ یک ساله دستورات ساده ای مثل «بنشین» و «بایست» را به زبان انگلیسی دهند اما هکتور هیچ واکنشی نداشت.

وقتی فهمیدند خودروی مردی که هکتور را بیرون مرکز رها کرده بود پلاک خارجی داشت، آنقدر زبان های دیگر را امتحان کردند تا بالاخره به زبان آلمانی رسیدند.

این سگ بولداگ از آن زمان در این مرکز تحت آموزش است و ظرف چهار ماهی که در آنجا بوده، آموخته به زبان انگلیسی هم واکنش نشان دهد.

با آنکه اعتماد به آدم های جدید برای هکتور سخت است اما کارکنان این مرکز امیدوارند که بتوانند خانه ی جدیدی برایش پیدا کنند.

مدیر این مرکز می گوید: «وقتی پیدایش کردیم یک پوزه بند بزرگ به صورتش زده بودند و با یک زنجیر سنگین آن را بسته بودند که به قدری کوتاه بود که هکتور به سختی می توانست دراز بکشد.»

«زنجیر را خیلی محکم دور گردنش بسته بودند و اصلاً نمی توانست حرکت کند.»

«هکتور به هیچ دستوری در زبان انگلیسی واکنش نشان نمی داد، به همین خاطر، با توجه به خارجی بودن شماره پلاک ماشین آن شخصی که بیرون مرکز رهایش کرده بود، تصمیم گرفتیم چند زبان مختلف را امتحان کنیم و معلوم شد که هکتور کاملاً تربیت شده بود و چندین دستور به زبان آلمانی بلد بود.»

«کم کم هکتور را با کلمات انگلیسی آشنا کردیم و از حرکات دست به همراه دستورات گفتاری استفاده کردیم که واقعاً خیلی زود توانسته آن ها را یاد بگیرد.»

«سگ خیلی باهوشی است و خیلی هم دوست داشتنی است.»

مدیر این مرکز همچنین می گوید همه ی کارکنان آنجا عاشق هکتورند اما برای آن ها مسلم است که افراد سیگاری چیزهای بدی را برای او تداعی می کنند. آن ها حدس می زنند تن هکتور را با سیگار سوزانده بودند و رفتارهای او حدس آن ها را تأیید می کند.

به گفته ی او تنها دو نفر از کارکنان مرکز سیگاری هستند و تنها هم همان دو نفر هستند که هکتور به آن ها اعتماد ندارد و در حضورشان مضطرب می شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=304329

    برچسب ها