صادرات نفت ونزوئلا ۳ برابر شد

  • کد خبر : 302582
  • 12 آذر 1399 - 8:06
صادرات نفت ونزوئلا ۳ برابر شد

 

 

صادرات نفت ونزوئلا ۳ برابر شد

 

صادرات نفت ونزوئلا ۳ برابر شد

به گزترش نیوز: صادرات نفت ونزوئلا با وجود تشدید تحریم‌های آمریکا به‌طور تقریبی سه برابر شده است.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری بلومبرگ، صادرات این نفت با وجود تشدید تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌هایی که خواهان تجارت با دولت این کشور هستند، حدود سه برابر شده است.

داده‌های حمل‌ونقل و گزارش‌ محموله‌های گردآوری‌شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد صادرات این نفت  در ماه نوامبر به بیش از نیم میلیون بشکه در روز رسیده و تقریباً مقصد تمامی این محموله‌ها چین بوده است.

تولید نفت این کشور در ۲۵ نوامبر ۴۸۴ هزار بشکه در روز بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۸ درصد کاهش یافته است. این ارقام نشان می‌دهد ونزوئلا با وجود تحریم‌ها همچنان نفت بیشتری نسبت به اکوادور تولید می‌کند.

ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه (دهم آذرماه) شرکت ملی واردات و صادرات الکترونیکز چین را به‌دلیل حمایت از تلاش‌های نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا برای تضعیف دموکراسی، تحریم کرد.

 

انتقاد دیپلمات ارشد چینی از تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا-  اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

 

تحریم‌های آمریکا سبب قطع روابط نفتی چین و ونزوئلا نشد

این در حالی است که تحریم‌های آمریکا سبب قطع روابط نفتی چین و ونزوئلا نشده و تنها آن را دشوارتر کرده است، زیرا کشتی‌ها فرستنده‌های خود را خاموش و نام خود را پاک می‌کنند تا مانع شناسایی هویتشان شوند.

در حالی که مشتریان قدیمی ونزوئلا مانند شرکت‌های رپسول اسپانیا و ریلاینس اینداستریز هند خرید نفت از این کشور را به‌دلیل تحریم‌ها متوقف کرده‌اند، مجموعه‌ای از شرکت‌های نه‌چندان شناخته‌شده این نفت  را خریداری و به آسیا منتقل می‌کنند. در نتیجه ذخیره‌سازی این نفت در ماه گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

بر اساس داده‌های گردآوری‌شده توسط بلومبرگ، این کشتی‌ها ماه‌ها پیش از تاریخ بارگیری‌شان در ونزوئلا به محل جمع‌آوری کشتی‌های فرسوده فرستاده شده‌اند و این به معنای آن است که نام یا شماره شناسایی منحصربه‌فرد آنها توسط کشتی‌های دیگری استفاده می‌شود.

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=302582

ثبت نظر

-