نام‌گذاری ۲ مدرسه ۱۵ کلاسه به نام شهید «محسن فخری‌زاده» در شهرستان های استان تهران

  • کد خبر : 302385
  • 12 آذر 1399 - 3:42
نام‌گذاری ۲ مدرسه ۱۵ کلاسه به نام شهید «محسن فخری‌زاده» در شهرستان های استان تهران

سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ – ۱۸:۲۳

توسعه و تجهیز مدارس

تهران (پانا) – رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از نام‌گذاری ۲ واحد آموزشی ۱۵ کلاسه در استان تهران به نام شهید محسن فخری‌زاده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر، ضمن محکوم کردن اقدام رذیلانه و خباثت بار دشمنان ایران اسلامی در به شهادت رساندن «محسن فخری‌زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشمند برجسته کشورمان، اظهارکرد: به پاس زنده نگاهداشتن راه، نام و یاد این شهید والا مقام، ۲ مدرسه ۱۵ کلاسه در شهرستان های استان تهران به نام شهید «محسن فخری‌زاده» نام‌گذاری می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: مدرسه به عنوان محلی فرهنگی و آموزشی می‌تواند در هدایت کودکان و نوجوانان کشورمان نقشی اساسی داشته باشد و با نام‌گذاری مدارس به نام شهدای والا مقام ایران اسلامی، دانش‌آموزان ضمن آشنایی با اقدامات علمی و شیوه رفتاری آنها، رهرو حرکت ارزشمند این بزرگ مردان می‌شوند.

رخشانی‌مهر با تأکید بر اینکه ۲ فضای آموزشی به نام شهید محسن فخری‌زاده در استان تهران نام‌گذاری می‌شود، خاطرنشان کرد: یک واحد آموزشی ۱۵ کلاسه با زیربنای ۲۷۷۳ مترمربع در شهرک وایین شهریار و یک واحد آموزشی ۱۵ کلاسه با زیربنای ۲۲۵۰ مترمربع در پاکدشت به نام این شهید عزیز نام‌گذاری می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اضافه کرد: مدرسه ۱۵ کلاسه شهید محسن فخری‌زاده واقع در شهرک وایین شهریار تا پایان ماه جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود و مدرسه ۱۵ کلاسه شهید محسن فخری‌زاده واقع در شهرستان پاکدشت نیز در ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

او با بیان اینکه ادامه دهنده راه شهدای کشورمان هستیم، تصریح کرد: متناظر با تهران، در تمامی استان‌های کشور نیز مدارس نوساز و آماده بهره‌برداری به نام شهید محسن فخری‌زاده نام‌گذاری خواهند شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: آنچه که مسلم است اینکه هرچند دشمن تلاش می‌کند که ایران اسلامی را تضعیف کند، اما به لطف خداوند متعال از خون “شهید فخری‌زاده” هزاران دانشمند و مجاهد چون او رویش پیدا می‌کنند و این قبیل اقدامات رذیلانه ملت ما را در پیمودن مسیر استقلال و پیشرفت متوقف نخواهد کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=302385
-