آیت‌الله نوری همدانی: مردم مومن، در یک روز و یک ساعت همگی با حالت تضرع برای رفع بلا دعا کنند

  • کد خبر : 30223
  • 08 فروردین 1399 - 16:01
آیت‌الله نوری همدانی: مردم مومن، در یک روز و یک ساعت همگی با حالت تضرع برای رفع بلا دعا کنند

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی با اشاره به شیوع بیماری کرونا بیان کرد: پیشنهاد ما این است مردم مؤمن و متعهد در یک روز و یک ساعت همگی در جای خود حالت تضرع و توبه و توسّل پیدا کنند، انشاء الله خداوند این بلا را از جامعه بشری رفع می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله نوری همدانی در پیام این مرجع تقلید آمده است : فرارسیدن ماه شعبان که ماه حضرت پیغمبر اکرم (ص) بوده و مشتمل بر موالید پر برکت به‌خصوص خجسته میلاد مولا و سرور ما حضرت بقیه‌الله صاحب العصر و الزمان علیه السلام می‌باشد را بر عموم ملت شریف و همیشه در صحنه ایران اسلامی تبریک عرض می‌نمایم.

پیام ادامه یافته است: همچنین با تشکر از همه خدمت گذاران عرصه سلامت، کادرهای پزشکی و درمانی و نیروهایی مسلح که با اخلاص و ایثار متحمل زحمات فراوانی می‌شوند، با توجه به اعمال، مضمون دعاها و مناجات‌های این ماه شریف و نیز شیوع بیماری «کرونا» مطالبی را به مردم عزیز که از لحاظ تعهد اسلامی و محبت خاندان عصمت علیهم‌السلام ممتاز می‌باشند متذکر می‌شوم که این مطالب برگرفته از آیات قرآنی و فرهنگ اهل‌بیت عصمت علیهم‌السلام است.

در این پیام آمده است: با در نظر گرفتن فرهنگ اسلامی معمولاً بلا و مشکلاتی که در زندگی انسان‌ها پدید می‌آید نتیجه معصیت‌های انسان‌ها است و احیاناً امتحان پروردگار را نیز در بر دارد که حضرت امیرالمؤمنین (ع) فرمودند بلا و کاهش نعمت‌هایی که در زندگی انسان‌ها پدید می‌آید درنتیجه ارتکاب گناه است.

پیام حاکی است: همچنین درجایی دیگر می‌فرمایند اگر مردم از گناهان خود توبه کنند و به‌جانب خداوند که پناهگاه عالم هستی است برگردند، خداوند ارحم‌الراحمین و توبه پذیر، از گناهان آن‌ها می‌گذرد و مجدداً آن‌ها را مشمول نعمت‌های خود قرار می‌دهد.

در این پیام آمده است: بنابراین تذکر و پیشنهاد ما این است مردم مؤمن و متعهد اگر اجتماع فکری و روحی – نه اجتماع مکانی- داشته باشند چون خدا دعا در حال اجتماع را دوست می‌دارد و به اجتماع عنایت دارد، در یک روز و یک ساعت همگی در جای خود حالت تضرع و توبه و توسّل پیدا کنند انشاء الله خداوند این بلا را از جامعه بشری رفع می‌کند.

پیام می‌افزاید: درضمن برای این‌که توجه بیشتر به عظمت فرهنگ اهل‌بیت عصمت علیهم‌السلام داشته باشیم به این حدیث که از پیغمبر اکرم که حاوی هشدار به بشریت است و در ۱۴ قرن پیش گفته شده است توجه کنید: اسامه از پیغمبر اسلام نقل می‌کند که حضرتش فرمودند در هر نقطه‌ای که شنیده شد مرض «وبا» در آن بوجود آمده است هرگز به آن نقطه وارد نشوید و کسی هم از آن نقطه خارج نشود؛ ابن ابی الحدید نیز در جلد ۱۲ شرح نهج‌البلاغه صفحه ۷۸ این روایت را از پیغمبر اسلام نقل کرده است؛ در پایان برای همه ملت عزیز و شریف ایران از خداوند باری‌تعالی طلب عافیت و صحت مسالت می‌نمایم.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=30223

ثبت نظر

-