شبکه ۵G یک میلیارد نفر را پوشش می دهد

  • کد خبر : 301973
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
شبکه ۵G یک میلیارد نفر را پوشش می دهد

به گزارش جام جم آنلاین، در گزارشی که سایت CNET منتشر کرده است، به این موضوع اشاره می‌شود که این تکنولوژی بسیار سریع، امسال دراختیار افراد بیشتری قرار می‌گیرد و با توجه‌ به گفته اریکسون، ۶۰ درصد مردم تا سال ۲۰۲۶ از آن استفاده خواهند کرد. این موضوع نشان می‌دهد گسترش شبکه ۵G یکی از سریع‌ترین اتفاقات شبکه‌های موبایل بوده است.

تا پایان سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۱۸ میلیون نفر از شبکه ۵G استفاده می‌کنند. اریکسون قبلا پیش‌بینی کرده بود که تا پایان سال ۲۰۲۰ تنها ۱۹۰ میلیون نفر به ۵G دسترسی خواهند داشت.

پاتریک سروال، مدیر بخش بازاریابی اریکسون، در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کرده است که شبکه ۵G می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۰ جمعیتی نزدیک به یک میلیارد نفر را پوشش دهد.

اریکسون برای گسترش شبکه ۵G سه هدف اصلی را دنبال می‌کند. اولین هدف عرضه گوشی‌ ۵G ارزان‌قیمت است؛ محصولاتی که ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت داشته باشند.  هدف دوم استفاده کشورهای بیشتر از شبکه ۵G با پشتیبانی دولت و هدف سوم رقابت اپراتورها است. رقابت باعث می‌شود مردم به استفاده از شبکه ۵G تشویق شوند. در حال‌ حاضر ۱۰۰ اپراتور موبایل در دنیا وجود دارند که شبکه ۵G ارائه کرده‌اند.

البته شبکه ۵G انواع مختلفی دارد. یکی از آن‌ها mmWave 5G است که می‌تواند سرعت گیگابیتی به‌ همراه بیاورد. این نوع شبکه در کشورهای معدودی راه‌اندازی شده است. یکی دیگر از انواع معمول ۵G استفاده از Sub-6GHz است؛ این نوع شبکه به شکل شگفت‌انگیزی از LTE سریع‌تر است و ظرفیت بیشتری دارد. این سرویس Latency کمتری دارد و برای بازی‌های موبایل گزینه بسیار مناسبی است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=301973