محدودیت های کرونایی تردد بین استانی را ۳۲.۵ درصد کاهش داد

  • کد خبر : 297684
  • 09 آذر 1399 - 15:08
محدودیت های کرونایی تردد بین استانی را ۳۲.۵ درصد کاهش داد

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ – ۱۲:۳۱

سازمان راهداری

تهران(پانا) – با اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت تردد بین استانی در ۴ روز نخست آذرماه ٣٢.۵ درصد کاهش یاقت.

بر اساس اعلام سازمان راهداری، مجموعه تردد بین استانی وسایل نقلیه در ۴ روز نخست آذرماه حدود ۴ میلیون و ٢٩۵ هزار مورد بوده است که نسبت به روز مشابه هفته گذشته ٣٢ درصد کاهش داشته است.

طرح جامع محدودیت‌های کرونایی از صبح روز شنبه (اول آذرماه) همزمان با سراسر کشور در مبادی ورودی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی عملیاتی شد و خودروهای غیربومی اجازه ورود به این شهرها را نیافتند.

وزیر راه و شهرسازی دو روز پیش گفت: با اعمال محدودیت‌های جدید شاهد کاهش ۴۵ درصدی تردد در جاده‌های کشور هستیم.

محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت با تشکر و قدردانی از مردم برای رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار کرد: با اعمال محدودیت‌های جدید شاهد کاهش تردد حدود ۴۵ درصدی در جاده‌های کشور هستیم که امیدواریم با همکاری وسیعی که مردم دارند شاهد شکسته شدن زنجیره انتقال بیماری باشیم.

محدودیت‌های مختلفی در تعدادی از شهرها به ویژه شهرهای قرمز ایجاد شده است و در حال حاضر از ورود مسافران کرونایی به تمامی بخش‌های حمل‌ونقلی جلوگیری می‌شود.

مسافرانی که در فرودگاه و یا راه آهن بلیت خریداری می‌کنند نیز در صورتی که کد ملی آنها استعلام شود و تست کرونای آنان مثبت باشد به هیچ عنوان برای آن‌ها بلیت صادر نمی‌شود.

مسافران حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری حتماً باید برای سفر کد ملی ارائه دهند و با بررسی این کد ملی مشخص می‌شود که این مسافران طبق سامانه وزارت بهداشت مبتلا به کرونا هستند یا خیر.

رانندگان به هیچ عنوان در بین راه مسافران را بدون استعلام کد ملی سوار نمی‌کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=297684