فعالیت یک چهارمی کارکنان صنایع کوچک مجاز

  • کد خبر : 295870
  • 08 آذر 1399 - 15:35
فعالیت یک چهارمی  کارکنان صنایع کوچک مجاز

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ – ۱۱:۱۴

صنایع کوچک

تهران(پانا)- طبق اطلاعیه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درباره چگونگی فعالیت در شرایط محدودیت‌های کرونایی حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه ضروری است، حداکثر تا میزان یک چهارم مجاز خواهد بود.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که پیرو بخشنامه‌های قبلی سازمان اداری و استخدامی کشور و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا به منظور اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ـ ۱۹ در شهرهای کشور به آگاهی می‌رساند، با توجه به دستور رییس‌جمهوری و به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری، در هفته پیش رو (هشتم تا سیزدهم آذرماه) فعالیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های تابعه واقع در شهرهای با شرایط هشدار قرمز، حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه ضروری است، حداکثر تا میزان یک چهارم مجاز خواهد بود و این کاهش نیروی انسانی شامل همه کارکنان شاغل با هرگونه قرارداد همکاری است. همچنین تعیین جانشین در زمان عدم حضور معاونان سازمان و شرکت‌های تابعه حداکثر به مدت یک روز در هفته ضروری است.

همچنین ضرورت حضور هر یک از کارکنان، یک روز قبل از طریق معاونت یا مدیریت مرتبط به آنان اطلاع‌رسانی خواهد شد، بنابراین ضروری است کارکنان در طول هفته پیش رو در دسترس باشند. در ضمن، سایر کارکنان موظفند با هماهنگی و نظارت مدیران مربوطه، با استفاده از زیرساخت‌های ایجاد شده برای انجام وظایف از منزل (دورکاری)، نسبت به انجام وظایف و مأموریت‌های اصلی دستگاه و ارائه خدمات به متقاضیان اقدام کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده که در همه وضعیت‌های سه‌گانه شرایط هشدار، جلسات داوری و مأموریت‌های اداری غیرضروری همچنان لغو و معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه موظفند از اعزام کارکنان خود به مأموریت‌های اداری غیرضروری خودداری کنند. در موارد ضروری نیز جلسات به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر از همه متقاضیان و طرفین قرارداد شرکت‌های تابعه درخواست می‌شود امور اداری و مراجعه‌های حضوری خود را به تعویق بیاندازند تا زنجیره شیوع بیماری قطع شود و جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه قابل تعطیل نبوده و همچنان بدون وقفه تداوم می‌یابد.

در ضمن حضور مدیران و نمایندگان شرکت‌های تابعه، مدیران عامل شرکت‌های خدماتی و HSEE (بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی) به منظور پاسخگویی و رفع مشکلات احتمالی بخش‌های زیرساخت، تولید و خدمات اضطراری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی الزامی است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=295870