زن جوان؛ سردسته دزدان شمش‌های میلیونی

  • کد خبر : 295698
  • 08 آذر 1399 - 13:22
زن جوان؛ سردسته دزدان شمش‌های میلیونی

 

نیوز: به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه همشهری، مدتی قبل مأموران پلیس آگاهی استان البرز در جریان سرقت مسلحانه ۲شمش گران‌قیمت مس به ارزش ۴۰۰میلیون تومان قرار گرفتند.

شاکی در تشریح ماجرا گفت: من در خرید و فروش شمش‌های مس با آلیاژ صنعتی خاص که ارزش زیادی دارند فعالیت دارم. مدتی قبل از طریق یکی از آشنایان با زنی آشنا شدم که قصد خرید شمش مس را داشت. چندبار با این زن تلفنی صحبت کردیم و قرار شد که او دو عدد شمش به ارزش ۴۰۰میلیون تومان از من خریداری کند. پیش از آن اما گفت که می‌خواهد همراه یک کارشناس، شمش‌ها را ببیند تا از مرغوب بودن آلیاژ آن مطمئن شود.

زن جوان؛ سردسته دزدان شمش‌های میلیونی
شاکی ادامه داد: من هم قبول کردم و برای نشان دادن شمش‌ها با او قرار گذاشتم. زن جوان به من گفت که چون محل کارش در خارج از شهر است، در همان حوالی قرار بگذاریم و روز قرار این زن با مردی که می‌گفت کارشناس است به آنجا آمد و من هم شمش‌ها را نزد آنها بردم.

مرد جوان سرگرم بررسی شمش‌ها شد. اما در همین هنگام ۳مرد که همگی نقاب و چاقو و قمه داشتند به ما حمله کردند. آنها با تهدید شمش‌ها را از من گرفتند. و سپس همراه زن جوان و مردی که می‌گفت کارشناس است فرار کردند.

با شکایت این مرد، تحقیقات پلیس برای شناسایی. و دستگیری دزدان شروع شد. آنچه مشخص بود. اینکه زن جوان عضو باند. سرقت بوده و همه این ماجرا. نقشه‌ای برای کشاندن شاکی به خارج از شهر و سرقت شمش‌های باارزش او بوده است.

کارآگاهان با بررسی سرنخ‌هایی که از این زن به جا مانده بود موفق شدند. هویت واقعی وی را شناسایی کنند. آنها با زیرنظر گرفتن این زن دریافتند. که او سردسته باند سرقت و این نقشه را به تنهایی کشیده است. در ادامه مخفیگاه همدستان وی نیز شناسایی شد و در یک عملیات ضربتی که نیمه‌های شب صورت گرفت. هر ۵عضو باند سرقت دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس. پلیس آگاهی استان البرز با بیان این خبر گفت: در مخفیگاه اعضای. این باند ۳قبضه سلاح کمری و چندین قبضه چاقو و قمه کشف و مشخص شد که اعضای این باند در حالی. برنامه‌ریزی برای ارتکاب چند سرقت مسلحانه دیگر بوده‌اند که در اجرای آنها ناکام ماندند.

به گفته وی، ارزش شمش‌های سرقت شده از سوی آنها ۴۰۰میلیون تومان است. که با دستگیری این باند تحقیقات برای فاش شدن دیگر سرقت‌های احتمالی آنها ادامه دارد.

 

همچنین بخوانید:

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=295698

ثبت نظر

-