ریزش سنگین معاملات مسکن در ۳ منطقه پایتخت

  • کد خبر : 295476
  • 08 آذر 1399 - 11:17
ریزش سنگین معاملات مسکن در ۳ منطقه پایتخت

به گزارش نیوز، آمارهای ارائه شده از میزان خرید و فروش ملک در آبان ماه  حکایت از افت ۴۸٫۴  درصدی معاملات ملک در تهران دارد این بیشترین کاهش ماهیانه تعداد معاملات در سال ۹۹ محسوب می شود. 

در این ماه ۴۵۰۰ واحد مسکونی خرید و فروش شده است که متوسطه قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱۸.۲درصد افزایش نشان می‌دهد.

1 (13)

 ۵ منطقه‌ پایتخت که زیر ۱۰۰ معامله در آنها به ثبت رسید

در آبان امسال ۵ منطقه کم تر از ۱۰۰ معامله مسکن درآنها به ثبت رسیده است . رکورد کم معامله ترین منطقه  را منطقه ۱۹ تهران دارد که تنها ۳۹ معامله مسکن در آن به ثبت رسیده است .

پس از آن منطقه ۲۲ که در ماه گذشته تنها ۶۱ معامله مسکن در آن ثبت شده است . و نسبت به مهر ماه ۷۷ معامله ریزش داشته است .رتبه های بعدی مناطق کم معامله به ترتیب به مناطق ۱۶ قا ۸۶ معامله ثبت شده ،منطقه ۲۰ تهران با ۸۷ معامله ثبت شده و منطقه ۲۱ با ۸۹ معامله ثبت شده ،هستند .

2 (16)

  ریزش معاملات مسکن در کدام منطقه بیشتر بود؟

 بیشترین افت معاملات مربوط به منطقه ۱۳ با ۶۰٫۲۷ درصد است . دراین منطقه در مهر ماه امسال ۳۷۰ معامله مسکن ثبت شده بود که در آبان ماه به ۱۴۷ معامله رسید .

منطقه یک درجایگاه دوم لیست مناطقی که افت معامله داشتند قرار دارد، ۴۸۳ معامله مسکن  در مهر ماه امسال در این منطقه به ثبت رسیده که با افت ۵۸٫۵۹ درصدی به ۲۰۰ معامله رسیده است .

منطقه ۵ مدت هاست در جایگاه نخست پر معامله ترین منطقه شهر تهران قرار دارد . این منطقه در آبان ماه هم بیشترین معامله مسکن را به نام خود ثبت کرد اما ریزش معالات در این منطقه بیش از میانگین افت معاملات آپارتمانهای مسکونی در آبان ماه است.

در مهر ماه ۱۲۷۰ معامله در این منطقه انجام شده که در آبان با کاهش ۷۲۹ معامله تنها ۵۴۱ معامله مسکن در آن ثبت شده است و افت ۵۷٫۴ درصدی را تجربه کرد و جایگاه سوم را در لیست بیشترین افت معامله مسکن به خود اختصاص داد .

مناطق یک ،۲ ،۳،۵،۱۰،۶،۱۳ و ۲۲ هشت منطقه ای هستند که بالاتر از میانگین افت معاملات در آبان ماه، ریزش معاملات نسبت به مهر ماه داشتند . 

به گزارش نیوز، توزیع  تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران نیز نشان می دهد منطقه ۵ همچنان با سهم ۱۲.۱ درصدی از کل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق ۱۰ با سهم ۸.۶ و منطقه ۴ با سهم ۸.۴ به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفتند در مجموع ۷۰.۴ درصد از کل معاملات انجام شده در شهر تهران در آبان ماه مربوط به ۱۰ منطقه شهر تهران،۵،۱۰،۴،۲،۱۴،۷،۸،۱۵،۱۱ و یک بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۹.۶ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=295476

ثبت نظر

-