جاذبه های گردشگری کیوتو/شهر رویایی در ژاپنی

  • کد خبر : 29452
  • 08 تیر 1400 - 14:55
جاذبه های گردشگری کیوتو/شهر رویایی در ژاپنی

نیوز: ژاپن کشوری جزیره‌ای در آسیای شرقی واقع در شمال غربی اقیانوس آرام است. ژاپن از شمال با روسیه، از غرب با دریای ژاپن، چین، کره شمالی و کره جنوبیمرز آبی دارد.کیوتو که در یک منطقه کوهستانی واقع شده، دارای مسیرهای پیاده روی و تپه نوردی فوق العاده ای است. برخی از این مسیرها نزدیک و برخی دیگر کمی دورتر هستند؛ اما می توان گفت برای هر کس با هر سطح توانایی و علاقمندی، مسیری برای پیمودن وجود دارد. اگر دلتان می خواهد از شلوغی و جوش و خروش شهری فرار کنید یا لحظه هایی را به تنهایی برای شناخت روح خود سپری کنید و یا این فرصت را داشته باشید که از تنهایی و با خود بودن لذت ببرید، بهتر است نوشتار جاذبه های گردشگری کیوتو را بخوانید تا با زیبایی های این شهر تاریخی آشنا شوید و در مورد جاهای دیدنی کیوتو شناخت بیشتری پیدا کنید.

 

آراشیاما Arashiyama

مهمترین و جالب ترین نقاط این مسیر، پارک میمون های ایواتایاما Monkey Park Iwatayama، معبد اوتاجی ننبوتسوجی Otagi Nenbutsuji Temple و معبد آداشینو ننبوتسوجی Adashino Nenbutsuji Temple بوده و بیشتر مسیر و شاخه های آن کوتاه و مفرح هستند. کوه های آراشیاما Arashiyama از زیباترین و اینستاگرام پسندترین نقاط کشور ژاپن به شمار می روند. شما می توانید به وسیله اتوبوس، قطار یا تاکسی برای بازدید از جاذبه های گردشگری کیوتو در این منطقه سفر کنید. مسیرهای تپه نوردی و پیاده روی کوتاه و متعددی در این منطقه وجود دارند؛ از جمله جنگل بامبوی آراشیاما Arashiyama Bamboo Grove. همچنین، می توانید مسیر زیبا و آرام بخش معبد نیسون این Nison-in را به صورت پیاده طی کنید. گزینه دیگر پیاده روی در امتداد رودخانه هوزو Hozu River از پل توگتسوکیو Togetsukyo در آراشیاما Arashiyama و برگشت از راه مسیر ریلی خوش منظره سگانو Sagano Scenic Railway است.

Arashiyama

 

کوه آتاگو Mount Atago

یکی از زیباترین جاهای دیدنی کیوتو، مسیری به سوی بلندترین کوه این شهر است. کوه آتاگو Mount Atago با ۹۲۴ متر ارتفاع دارای مسیری پر چالش اما دست یافتنی بوده که پیمودن آن و برگشت از آن بین ۴ تا ۶ ساعت زمان می برد. این مسیر در شمال غربی شهر کیوتو واقع شده و در آن منطقه بسیار محبوب است. از این مسیر می توان به عنوان یکی از بهترین مسیرهای اطراف کیوتو برای انجام یک سفر یک روزه نام برد. همانطور که در حال بالا رفتن در مسیر کوه آتاگو Mount Atago هستید، حیات وحش منطقه از جمله آهوهای کوچک موجود در مسیر را تماشا کنید. همچنین از فراوان بودن کودکان کم سن و سال و نوزادانی که برای پیمودن این مسیر به این منطقه آورده شده اند، شگفت زده نشوید. این نکته به این دلیل است که مردم منطقه عقیده دارند کودکانی که در سن کم این مسیر را می پیمایند، عمری مملو از مصونیت و محافظت در برابر آتش به آنها اهدا خواهد شد. کوه آتاگو Mount Atago در تمام طول سال به روی عموم باز است؛ اما توصیه می شود اگر دارای تجهیزات مناسب یا تجربه کافی برای شرایط برف و یخ نیستید، در زمستان به این مورد از جاذبه های گردشگری کیوتو سفر نکنید.

کوه آتاگو

 

مسیر تاکائو Takao به هوزوکیو Hozukyo

مسیر تاکائو Takao به هوزوکیو Hozukyo که نزدیک به ۱۱ کیلومتر طول دارد، یک مسیر عالی بوده که پیمودنش شش ساعت به طول می انجامد و مهمترین و جالب ترین نقاط آن معبد جینگو جی Jingo-ji Temple و چایخانه های متعدد آن هستند. اگر به دنبال یک مسیر آرام با دشواری کم هستید، این مسیر برای شما مناسب است. در همان حال که مشغول پیمودن این مسیر هستید، در کنار رودخانه بسیار زیبایی قدم بر می دارید که در دمای مناسب برای شنا و آبتنی عالی است. وقتی به معبد جینگو جی Jingo-ji Temple رسیدید، به نقطه کاواراکناگه kawarakenage بروید. در این نقطه می توانید در یک سنت محلی که خریدن و پرتاب کردن کاواراکه kawarake است، شرکت کنید. کاواراکه kawarake یک صفحه گلی کوچک بوده که شما آن را به صخره های نزدیک پرتاب می کنید تا از کارمای منفی و عاقبت بد در زندگی خلاص شوید. عمل پرتاب این صفحه ها کاواراکناگه kawarakenage نام دارد. این سنت بسیار مفرح بوده و انجام آن در بین جاهای دیدنی کیوتو بسیار توصیه می شود.

مسیر تاکائو

 

مسیر کیوتو ایشو Kyoto Isshu Trail

مسیر کیوتو ایشو Kyoto Isshu Trail یک مسیر ۷۰ کیلومتری بوده که مانند حلقه ای به دور شهر کیوتو حلقه می زند؛ این مسیر از زیارتگاه فوشیمی ایناری Fushimi Inari Shrine آغاز می شود و در امتداد کوهستان امتداد می یابد تا به معبد ماس Moss Temple می رسد. نقاط مهم و جالب دیگر این مسیر، معبد انریاکو جی Enryaku-ji، قله کوه هیئی Mt. Hiei و معبد نانزن جی Nanzen-ji هستند. راه های بسیار زیادی برای رسیدن به مسیر کیوتو ایشو Kyoto Isshu Trail وجود دارند. با استفاده از امکانات اردوگاهی می توانید در عرض چهار یا پنج روز این مسیر را بپیمایید یا در پایان روز اول به کیوتو بازگردید. انتخاب با شماست. وقتی در حال پیمودن این مسیر هستید، ممکن است با گرازها، خرس ها یا آهوها مواجه شوید؛ حتی شاید میمون هایی که در اطراف معبد و زیارتگاه های متعدد این مسیر پرسه می زنند. بسته به اینکه چگونه مسیر کیوتو ایشو Kyoto Isshu Trail را بپیمایید، این مسیر می تواند یکی از بهترین جاهای دیدنی کیوتو باشد.

>>>بیشتر بخوانید:

پارک هیتاچی؛ یکی از جذابیت های ژاپن در فصل بهار

مسیر کیوتو ایشو

 

مسیر فوشیمی ایناری Fushimi Inari

مسیر فوشیمی ایناری Fushimi Inari یکی از ملایمترین مسیرها بوده و قدم زدن در میان تونل طاق های مسیر فوشیمی ایناری Fushimi Inari یکی از بهترین و عالی ترین چیزهایی است که می توانید در سفرهای خود تجربه کنید. رسیدن به این مسیر ساده است؛ این مسیر از ایستگاه کیهان فوشیمی ایناری Keihan Fushimi-Inari که با قطار فاصله کوتاهی از کیوتو دارد، آغاز می شود. دروازه های مشهور و زیبای توری torii تا بالای کوه ۲۳۳ متری ایناری Mt. Inari ادامه می یابند و طی کردن این مسیر بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم به طول می انجامد. اگر عجله ندارید، بهتر است در طول مسیر چندین بار برای نوشیدن چای توقف کنید. اگر دلتان می خواهد راهپیمایی کوتاهی داشته باشید، مسیر فوشیمی ایناری Fushimi Inari جالب ترین گزینه بحساب می آید.

مسیر فوشیمی ایناری/جاذبه های گردشگری کیوتو

 

کوه دایمون جی Mount Daimonji

اگر تنها یک نیم روز اضافی در سفرتان به ژاپن زمان دارید، بهتر است سری به کوه دایمون جی Mount Daimonji در شرق کیوتو بزنید. وقتی به این مورد از جاذبه های گردشگری کیوتو بروید، چشم اندازهای فوق العاده ای در انتظارتان خواهند بود و مسیرتان از کنار مناطق سرسبز و پر درخت و رودخانه های وحشی می گذرد. بطور کل، مسیر کوه دایمون جی Mount Daimonji نزدیک به ۱٫۵ کیلومتر است، پیمودن آن نزدیک به یک ساعت به طول می انجامد و شروع و پایان آن در معبد گینکاکو جی Ginkaku-ji Temple است.

کوه دایمون جی

 

مسیر شوگونزوکا Shogunzuka و سیریودن Seiryuden

توصیه می کنیم یک نیم روز از سفر خود را به پیمودن این مسیر و رفتن از معبد شیون این Chion-in به نقطه مرتفع سیریودن Seiryuden اختصاص دهید. این مسیر تقریبا متعادل و در برخی نقاط آسان بوده و پیمودن آن نزدیک به دو ساعت زمان می برد؛ بویژه وقتی به نقطه مرکزی آن می رسید، مناظر بسیار فوق العاده ای برای تماشا عرضه می کند. مسیر شوگونزوکا Shogunzuka و سیریودن Seiryuden از بهترین و خوش منظره ترین جاذبه های گردشگری کیوتو بشمار می آید.

مسیر شوگونزوکا/جاذبه های گردشگری کیوتو

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=29452

ثبت نظر

-