تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ 4 جماد ثاني 1442 Sunday, 17 January , 2021

جایزه اول «ایدفا» برای سینمای ایران

  • کد خبر : 293413
  • ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۳۳
جایزه اول «ایدفا» برای سینمای ایران

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ – ۰۰:۱۲

رادیو گرافی

تهران (پانا) -مستند «رادبوگرافی یک خانواده» مساخته فیروزه خسروانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) شد.

سی و سومین جشنواره مستند آمستردام (ایدفا) که مهمترین جشنواره سینمایی مستند جهان محسوب می‌شود به کار خود پایان داد و مستند «رادبوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی محصول مشترک ایران، سوئیس و نروژ موفق به کسب جایزه بهترین مستند بلند این رویداد سینمایی شد.

امسال مستند «نان مقدس» ساخته رحیم ذبیحی نیز نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی مستندهای نیمه بلند این رویداد سینمایی بود و مستند «شادگان» ساخته آکو سالمی در بخش فیلم‌های کودک و نوجوان، «برف می‌نامد» ساخته مرجان خسروی در بخش فیلم‌های مستند دانشحویی، «الناز عزیز» ساخته مانیا اکبری و محصول مشترک ایران، انگلستان و کانادا در بخش غیررقابتی «فرانتلایت» و «هنر زندگی در خطر» ساخته مینا کشاورز و محصول ایران و آلمان در بخش “بهترین‌های جشنواره‌ها ” این رویداد سینمایی پذیرفته شده بودند.

سی و سومین جشنواره فیلم مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان یکی از مهمترین جشنواره‌های سینمای مستند از ۱۶ نوامبر تا ۶ دسامبر (۲۶ آبان تا ۱۶ آذر) به صورت ترکیبی از نمایش‌های آنلاین و حضوری در کشور هلند برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=293413