اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی

  • کد خبر : 293359
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
اعطای نشان درجه یک هنری به مهرداد اسکویی

پنج‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ – ۲۲:۵۳

مهرداد اسکویی

تهران (پانا) – مهرداد اسکویی، مستندساز شناخته‌شده سینمای ایران، گواهینامه درجه یک هنری گرفت.

گواهینامه درجه یک هنری در رشته کارگردانی فیلم مستند با تصویب و تایید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به مهرداد اسکویی؛ مستندساز شناخته شده سینمای ایران تعلق گرفت.

این گواهینامه با حضور سید محمد طباطبایی حسینی؛ نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و بردیا صدر نوری؛ نماینده سازمان برنامه و بودجه در این شورا به مهرداد اسکویی اعطا شد.

مهرداد اسکویی فیلم‌ساز، عکاس ایرانی است. که بیشتر آثار اودر جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و جوایز متعددی را کسب کرده‌است. جایزهٔ بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند از سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا»، با فیلم سایه‌های بی‌خورشید از آن جمله است.

اسکویی همچنین در روزهای گذشته برای دومین بار جایزه بزرگ نانوک ،؛ بهترین فیلم مستند از سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند انسان شناسی ژان روش فرانسه را دریافت کرد.

در جلسه اعطای درجه یک هنری به این مستندساز احمد صدری؛ دبیر کمیته هنری شورای ارزشیابی هنرمندان؛ نویسندگان و شاعران کشور و علیرضا بهرامی؛ شاعر و روزنامه‌نگار و مدیرکل فرهنگی خبرگزاری ایسنا و از دوستان نزدیک و همکار مهرداد اسکویی حضور داشتند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=293359