تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ 4 جماد ثاني 1442 Sunday, 17 January , 2021

علیزاده: احیاء مجدد برجام خسران محض است

  • کد خبر : 293074
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
علیزاده: احیاء مجدد برجام خسران محض است

 عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید که نباید در زمینه برجام و دولت جدید آمریکا دچار اشتباه محاسباتی شد و باید بر اساس اصل عدم اعتماد پیش رفت.

 علی علیزاده در خصوص دولت جدید آمریکا و ذوق زدگی دولت از احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت: نباید درباره آمریکا و بازگشت به برجام دچار اشتباه محاسباتی شویم، نباید فراموش کنیم که برجام مدت ها قبل از دولت ترامپ مورد توافق قرار گرفت و اجرا شد، در آن دوره هم  جو بایدن و تیمش در دولت آمریکا نقش آفرینی می کرد عملا اقدامی در جهت عمل به تعهد و کاهش تحریم ها صورت نگرفت.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه برجام باید اصل عدم اعتماد آمریکا را مدنظر داشته باشیم و از موضع عزت و اقتدار منافع ملی را دنبال کنیم، فراموش نکنیم  راهبرد نهایی ما اتکا بر توانمندی های داخلی همزمان مذاکره و رفع تحریم است.

وی تاکید کرد: ذوق زدگی دولت در زمینه  نتیجه انتخابات آمریکا و بازگشت بایدن به برجام  قطعا سرانجامی ندارد؛ در واقع دولت جدید آمریکا دولت فعلی ایران را سر کار می گذارد و منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران خواهد بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: گره زدن وضعیت داخلی، بی سرسامانی اقتصادی و وضعیت بد معیشتی مردم به نتیجه انتخابات و برجام برای کشور خسران محض است.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=293074