تاریخ : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ 4 جماد ثاني 1442 Sunday, 17 January , 2021

پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از ۱۴۰ فقره سرقت در خراسان رضوی

  • کد خبر : 293008
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از ۱۴۰ فقره سرقت در خراسان رضوی

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سردار ابراهیم قربان‌زاده گفت: در پی گزارش سرقت‌های سریالی سیم و کابل برق در شهرستان نیشابور دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.

 

پاتک شبانه پلیس برای رمزگشایی از ۱۴۰ فقره سرقت در خراسان رضوی
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در عملیات مشترک با تیم تجسس کلانتری ۱۳ این شهرستان در اجرای این طرح با کنترل و مراقبت‌های پوششی یک دستگاه خودروی سرقتی پراید را ردزنی و تحت نظر قرار دادند که مشخص شد راننده و ۲ سرنشین این  خودرو از عاملان اصلی سرقت‌های سریالی هستند.
وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند اما عاملان سرقت با سرعت زیاد قصد فرار داشتند که عملیات تعقیب و گریز آغاز و ماموران انتظامی پس از مسافتی، خودروی سرقتی را با تیراندازی هوایی متوقف کردند.
سردار قربان‌زاده خاطرنشان کرد: در این عملیات یکی از سارقان دستگیر و در بازرسی از خودرو حدود ۵۰۰ متر کابل برق کشف شد اما ۲ همدست متهم در تاریکی شب متواری شدند.
 جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در تحقیقات فنی و پلیسی دریافتند سرکرده سابقه‌دار این باند در سطح استان سرقت‌های سریالی را مرتکب شده و تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی است که با اقدام های اطلاعاتی مخفیگاه او در حوالی مشهد شناسایی شد.  
وی افزود: پلیس نیشابور با نیابت قضایی و در اقدامی غافلگیرانه، متهم اصلی پرونده را در مخفیگاهش دستگیر کرد.
سردار قربان‌زاده بیان کرد: متهم در تحقیقا ت اولیه به ۱۴۰ فقره سرقت سیم و کابل برق و هم چنین دستبرد به مغازه‌ها از شهرستان‌های نیشابور، زبرخان، کاشمر و تربت حیدریه اعتراف کرد و تحقیقات در این باره برای کشف ابعاد مبهم پرونده و شناسایی و دستگیری دیگر متهمان مرتبط با این باند حرفه‌ای سرقت ادامه دارد.
 جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد: بررسی سرقت‌های انجام شده توسط اعضای این باند نشان می‌دهد که عاملان سرقت از سهل‌انگاری و بی‌توجهی مالباختکان نسبت به رعایت نکات مراقبتی و موارد پیشگیرانه از سرقت‌ها سوءاستفاده کرده و مرتکب سرقت شده‌اند که در این رابطه باید مردم عزیز به این نکات و موارد هشداری و توصیه‌های پلیسی در کنار استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت‌ها توجه بیشتری داشته و در صورت مشاهده افراد ناشناس و خودروهای مشکوک در محل زندگی خود مراتب را به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=293008