سقوط سکه به قیمت‌های تابستان + جدول ونمودار

  • کد خبر : 291691
  • 05 آذر 1399 - 22:28
سقوط سکه به قیمت‌های تابستان + جدول ونمودار

سقوط سکه به قیمت‌های تابستان + جدول ونمودار

فشار اونس طلا، خریداران فلز گران بهای داخلی را عقب برد

به گزارش نیوز  روز چهارشنبه، سکه ۵۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال ۱۱ میلیونی روی عدد ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان ایستاد. آخرین بار فلز گران بهای داخلی در شهریورماه در کانال ۱۰ میلیون تومانی نوسان کرده بود. برگشت سکه به انتهای تابستان به معنای آن است که هر چه این فلز گران بها در پاییز به دست آورد، اکنون از دست رفته است.

به گفته فعالان، بیشتر از آنکه نزول دلار به سکه آسیب بزند، این ریزش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بود که سکه بازان را در موقعیت فروش قرار داد. طلا جهانی امروز در مقطعی حتی زیر هزار و ۸۰۰ دلار نوسان کرد. این در حالی بود که در شروع هفته برخی معامله گران انتظار داشتند که اونس طلا به بالای هزار و ۹۰۰ دلار بازگردد. در کنار ریزش غیرمنتظره اونس، در روزهای اخیر از سمت دلار نیز معامله گران سکه سیگنال افزایشی دریافت نکرده اند. زمانی که بازیگران سکه نه از سمت اونس و نه از سمت دلار، امیدواری افزایشی خاصی نداشته باشند، ریسک خرید بسیار بالاتر میرود. در واقع می توان گفت، شرایط بازار سکه از لحاظ بنیادی به اندازه‌ای مناسب نبود که معامله گران در صف تقاضای بازار قرار بگیرند. آن ها اگر هم در موقعیت خرید قرار می گرفتند، به دلیل تعطیلی کلی بازار به سختی می توانستند آن را به فرد دیگری بفروشند.

 بازار به دلیل تعطیلاتی که ستاد کرونا در نظر گرفته است، با تقاضای کمی از سوی افراد عادی رو به روست؛ از یک سو مراسم  عروسی وجشن های مربوط به آن نیز عموما به تعویق افتاده است؛ در نتیجه کسی جهت رفع احتیاجات مربوط به این مراسم  نیز به بازار سکه و طلا مراجعه نمی کند؛ از سوی دیگر، طلافروشان به طور کلی در بازار تعطیل هستند، خصوصا آن هایی که در مراکز تجاری قرار دارند. در چنین شرایطی طبیعی است که حجم معاملات بسیار پایین آمده باشد.

در بازار ارز هم اوضاع تقریبا شبیه به بازار سکه است. با این حال، معامله گران زیادی در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش دلار می کنند. تعداد زیادی از آن ها امروز سعی می کردند قیمت دلار را بالای ۲۵  هزار تومان نگه دارند. این در حالی بود که درهم امارات به زیر ۷ هزار تومان رفته بود و در صورت ماندگاری، می تواند قیمت دلار در روز پنج شنبه را تحت فشار بیشتری قرار دهد.

در روزی که بازار ارز و سکه منفی بود، بازار سهام سبزپوش شد و شاخص کل آن توانست حدود ۷ دهم درصد افزایش را به ثبت برساند.


این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=291691

ثبت نظر

-