معرفی بازارگردان برای ۱۵ شرکت بورسی و فرابورسی

  • کد خبر : 289989
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱:۵۶
معرفی بازارگردان برای ۱۵ شرکت بورسی و فرابورسی

به گزارش افکارنیوز،

شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه رازی، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی آبادان و سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد.

این در حالی است که شرکت بورس تهران هم اعلام کرد: عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی پارس، غزر، البرز، فخوز،‌ ما، غچین، شسینا، سمازن، سکرما و سشمال هم آغاز شده است.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرا بورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=289989