پمینا، تحقق رویای پخت راحت پیتزا در خانه

  • کد خبر : 286470
  • 03 آذر 1399 - 2:54
پمینا، تحقق رویای پخت راحت پیتزا در خانه

پمینا، تحقق رویای پخت راحت پیتزا در خانه

شاید سالِ گذشته تصور اینکه در منزل نان و شیرینی و پیتزا و پاستا بپزیم برایمان سخت بود، اصلا دور از ذهن بود. اما امروز هر کسی در منزل خود مشغول تهیه‌ی یکی از این غذاهاست و این امر به یک کار روزمره تبدیل شده است.

با همه‌گیری کرونا و به دنبال آن آغاز قرنطینه، دیگر امکان مراجعه به رستوران و صرف غذا در بیرون از منزل وجود نداشت. پیتزا یکی از غذاهای محبوبی بود که دسترسی به آن ناممکن شد و این خبر خوبی برای عاشقانِ پیتزا نبود. در این میان پیتزاهای نیمه آماده کمک کردند که در منزل، و در کمترین زمان، یک پیتزای درجه‌ی یک تهیه کنیم و پیتزایی به کیفیت پیتزای بیرون داشته باشیم.


با آغاز شیوع ویروس کرونا و همه‌گیر شدنِ آن بسیاری از فعالیت‌های روزمره‌ی افراد حذف شد و برخی از کارها نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت. یکی از فعالیت‌هایی که اتفاقا یکی از بهترین تفریح‌های مردم بود، مراجعه به رستوران‌های مختلف و صرف غذا همراه با خانواده و دوستان بود. همه مجبور شدیم عادتِ‌ در رستوران غذا خوردن را کنار بگذاریم و تمام غذاهای محبوب‌مان را در منزل آماده کنیم. البته پس از مدتی متخصصین عنوان کردند «استفاده از غذای آماده باعث انتقال ویروس نمی‌شود».


اما این ترس از ابتلا باعث شد که حجم سفارش غذا افت محسوسی داشته باشد و در مقابل تهیه غذاهای رستورانی مثل پاستا، سوشی و پیتزا در منزل رشد بسیار زیادی داشته است؛ تا آنجایی که در ابتدای اپیدمی، یکی از مدیران شرکت کاله در توییتی عنوان کرده بود «به حدی مصرف مواد اولیه‌ی تهیه‌ی پیتزا افزایش پیدا کرده که هرچه تولید می‌کنیم باز هم در بازار کمبود وجود دارد».  اگر به خاطر داشته باشید در اسفند ۱۳۹۸ و هفته‌های آغازین سال ۱۳۹۹ مواد اولیه‌ی تهیه‌ی پیتزا، مخصوصا خمیر پیتزا، نایاب شده بود و پس از آن به صورت سهمیه بندی شده به فروش می‌رسید. البته در همان هفته‌های اولِ همه‌گیری، سرمایه‌گذاری گسترده‌ی پیتزا پمینا در خط تولید و فناوری‌های جدید پخت و انجماد خمیر پیتزا و پیتزای آماده، توانست نیاز دل‌باختگان پیتزا را در دوران قرنطینه برآورده کند. نکته‌ی قابل توجه در این آمار  این است که حتی کرونا هم نتوانسته از علاقه‌ی مردم به پیتزا کم کند و فقط شکل تهیه‌ی آن تغییر پیدا کرده است.


جای خالی رستوران


همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، غذاهای رستورانی در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. بعضی از خوراک‌ها را فقط باید در یک رستوران خاص می‌خوردیم،‌ مثلا شوید باقالی پلو و خوراک گردن در رستوارن مسلم شعبه‌ی بازار یا پیتزاهای یک فست‌فود زنجیره‌ای خاص. اما پس از شیوع ویروس کرونا مجبور به ترکِ این عادت دوست داشتنی شدیم؛ عادتی که درواقع بهترین تفریح‌مان بود. در روزهای اولِ قرنطینه و شاید ماه اول، دوری از کافه و رستوران و پیتزا فروشی قابل تحمل بود.


می‌توانستیم خوراکی‌های دیگر را جایگزینِ آن‌ها کنیم. اما وقتی متوجه شدیم که این وضعیت قرار است در طولانی مدت برقرار باشد حذف رستوران‌گردی و کافه نشینی کار بسیار سخت و غیرممکنی به نظر رسید. اینجا بود که کم کم به تهیه‌ی قهوه و کیک‌های کافه‌ای و پخت غذاهای رستورانی و البته بیشتر از همه، پخت پیتزا روی آوردیم. یکی از راه‌های پخت غذای رستورانی در منزل، تهیه‌ی مواد اولیه‌ی تازه و پخت غذا بر اساس دستور پخت اصلیِ آن است. این روش معمولا سخت است و همیشه هم مانند همان غذایی که در رستوران خورده‌ایم از آب در نمی‌آید. روش دیگری برای این کار وجود دارد و آن، استفاده از غذاهای نیمه آماده است. غذاهایی مثل پیتزا، همبرگر که این روزها تقریبا تمام غذاها به صورت نیمه آماده تولید شده و در بازار وجود دارد. امشب قرار است قسمت جدید سریال محبوب‌تان پخش شود؟ چند پیتزای نیمه آماده‌ی پمینا بخرید و هم‌زمان با تماشای سریال، پیتزای دوست‌داشتنی‌تان را بخورید.


 


پیتزای خانگی پمینا، یک سرگرمی خوشمزه


برای پخت پیتزا لازم بود که یک خمیر خوب تهیه کنیم، سپس یک پنیر مرغوب خریداری کنیم و مواد غذایی مختلفی را هم تهیه کنید که روی خمیر قرار دهیم. تهیه‌ی یک پیتزا در منزل حداقل نصف روز زمان لازم داشت زیرا غیر از خریدن مواد اولیه، باید زمان زیادی را صرف شستن و ضدعفونی کردن آن‌ها می‌کردیم. یک انتخاب دیگر هم پیش روی‌مان بود و آن انتخاب یک پیتزای نیمه آماده بود.


پیتزای نیمه آماده‌ی پمینا یک گزینه‌ی مناسب برای تهیه‌ی پیتزای مرغوب و با کیفیت، مانند پیتزاهای رستوران، در کمترین زمان ممکن بود. این پیتزاها در طعم‌های مختلف تولید شده و هر سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد. برای پخت پیتزای نیمه آماده در منزل فقط کافی بود که چند نکته‌ی ساده را رعایت می‌کردید تا کیفیتی مشابه کیفیت پیتزاهای رستوران را به دست می‌آوردید:


  • پیتزای پمینا را می‌توانید بدون نیاز به یخ‌زدایی مستقیما از فریزر در فر قرار دهید.
  • دمای فر حداقل ۲۲۰ درجه باشد، و فراموش نکنید پیش از قرار دادن پیتزا فر به دمای مورد نظر رسیده باشد.
  • لبه‌ی نان را به روغن زیتون آغشته کنید (به دلخواه)
  • به تاپینگ‌ها پنیر و سبزیجات مورد علاقه‌تان را اضافه کنید
  • اگر در مایکروفر می‌پزید از سه پایه فلزی استفاده کنید.


ممکن است شما از آن دسته از افراد باشید که تمایل به پخت پیتزا به سلیقه‌ی خودتان دارید. اگر در ساخت خمیر پیتزای مناسب ماهر نیستید کاله این کار را برای شما انجام داده است. یک بسته نان پیتزا، یک بسته خمیر پروسس رنده شده و مقداری سوسیس و سبزیجات و مواد غذایی مورد علاقه‌تان، در چند دقیقه میتوانید یک پیتزای دلخواه را آماده کنید و در فر قرار دهید.


با عادت رستوران گردی چه کنیم؟


چند وقتی است که رستوران‌ها و کافه‌ها شروع به کار کرده‌اند و شما می‌توانید در فضای بسته، با رعایت فاصله‌ی اجتماعی، و همچنین در فضای باز حضور پیدا کرده و از سرویس‌های رستوران یا کافه استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید ریسک برخورد با افراد آلوده و در نتیجه ریسک ابتلا به ویروس کرونا را پایین بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم غذای مورد نظرتان را به صورت آنلاین سفارش دهید و در منزل، در کنار خانواده، میل کنید.


باید بدانید که امکان انتقال ویروس از طریق خوردن غذای آلوده تقریبا غیر ممکن است و شما با گرم کردن غذا می‌توانید این احتمال را به صفر برسانید. دکتر کانن در این ارتباط عنوان کرده است «اگر نگرانِ آلودگی غذای آماده هستید آن را گرم کنید. ویروس در محیط مرطوب رشد می‌کند و گرما، رطوبت را از بین می‌برد. اگر با انجام همه‌ی این کارها همچنان نگران آلودگی هستید بهتر است پیتزا سفارش دهید و آن را در فر با دمای ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید.»


می‌بینید شیوع یک ویروس چطور بر عادت‌های غذایی تاثیر گذاشته است؟ شاید سالِ گذشته تصور اینکه در منزل نان و شیرینی و پیتزا و پاستا بپزیم برایمان سخت بود، اصلا دور از ذهن بود. اما امروز هر کسی در منزل خود مشغول تهیه‌ی یکی از این غذاهاست و این امر به یک کار روزمره تبدیل شده است.


 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=286470

ثبت نظر

-