نکات بهداشتی در مصرف غذاها/از مصرف غذاهای خام و نیمه خام بپرهیزید

  • کد خبر : 28217
  • 12 مرداد 1400 - 15:15
نکات بهداشتی در مصرف غذاها/از مصرف غذاهای خام و نیمه خام بپرهیزید

به گزارش نیوز: با توجه به شیوع گسترده کرونا و وارد شدن آن به مراحل سختتر بهتر است نکات بهداشتی در مصرف غذاها را بیشتر رعایت کنیم.متخصص بیماری های عفونی در این باره نکات مفیدی را گوش زد کرده است.افشین محمد علیزاده متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری اظهار کرد: با توجه به اینکه در رستوران ها و غذاخوری ها، تراکم جمعیت وجود دارد و همچنین تهیه غذا در چند مرحله و توسط چند فرد انجام می شود، احتمال آلودگی بیشتر است و در شرایط اپیدمی بهتر است غذاها در شرایطی تهیه شود که کمتر دست به دست شده و غذاها به شکل پخته شده شده مصرف شود.

نکات بهداشتی در مصرف غذاها/نانوایی ها

وی درباره مصرف مواد غذایی همچون نان، که احتمال قرار گرفتن آن روی سطوح آلوده بیشتر است، گفت: این موضوع فصل مشترک همه مواد غذایی است؛ برخی ویروس ها همچون اچ آی وی در محیط از بین می رود؛ به همین خاطر با اطمینان بالا می گوییم که این ویروس قابلیت انتقال از سطوح ندارد، اما ویروسی مثل کرونا می تواند با ضریب بالا و استحکام بیشتری در محیط بماند و این محیط شامل همه محیط ها می شود.

نکات بهداشتی در مصرف غذاها/نانوایی ها

این متخصص ادامه داد: برای مثال اگر دست نانوا آلوده به ویروس باشد و بعد از فرایند پخت دست خود را بدون دستکش به نان بزند، طبیعتا احتمال انتقال ویروس افزایش می یابد؛ چنین نکاتی باید توسط افراد جامعه رعایت شود تا بتوان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

محمد علیزاده با تاکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی در مراکز توزیع مواد غذایی، یادآور شد: افراد باید از دست به دست کردن مواد غذایی تا حد امکان پرهیز کنند.

توصیه ها شامل تمام مشاغل

وی با تاکید بر اهمیت اطمینان از سلامت فردی افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی نقش دارند، اظهار کرد: اگر فردی در خود علائم بیماری مشاهده کرد باید در خانه استراحت کنند.

این متخصص عفونی افزود: این توصیه ها شامل تمامی مشاغل می شود و با رعایت این نکات می توان به راحتی از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: مردم نباید در ضدعفونی کردن چنین چیزهایی دچار وسواس شوند، اما افرادی که با مواد غذایی سر و کار دارند باید قبل از دست زدن به مواد حتما دست خود را شست و شو کنند.

>>>بیشتر بخوانید:

سالم ترین غذاها چه نوع غذاهایی هستند؟

ازدحام جمعیت

محمد علیزاده توصیه کرد: در شرایط اپیدمی بیماری مردم باید از حضور در مکان های پرازدحام مانند سینماها، ورزشگاه ها، دانشگاه ها و هرجایی که تراکم وجود دارد خودداری کنند اما هیچ ضرورتی ندارد که از حضور در مکان هایی همچون سوپرمارکت ها وحشت زده شوند

این متخصص عفونی همچنین ایجاد امکانات برای شست و شوی دست و ضدعفونی کردن مکان هایی همچون آموزشگاه های رانندگی، کلاس های آموزش زبان و… را ضروری عنوان کرد.

وی درباره استفاده از اسپرهای ضدعفونی کننده الکل، توضیح داد: مهمترین نکته در استفاده از این اسپری ها این است که بعد از استفاده نباید دستها را خشک کنیم، بلکه باید مدتی صبر کنیم تا خشک شود.

این متخصص عفونی تاکید کرد: شست و شوی دستها نیز باید حدود ۳۰ ثانیه طول بکشد.

محمد علیزاده افزود: افراد مبتلایی که احتیاج به بستری در بیمارستان ندارند، باید حداقل ۱۴ روز در منزل بمانند و تماس خود با دیگران را محدود کنند، اگر علائم تنفسی شان مشکل پیدا کرد به بیمارستان های معین مراجعه کنند ؛ در غیر این صورت با مصرف مایعات و داروهای ضدتب در منزل منتظر طی شدن بیماری خود بمانند.

وی یادآوری کرد: تنها ۱۰ درصد مبتلایان احتیاج به بستری پیدا می کنند و ۲٫۵ درصد این افراد دچار مرگ و میر می شوند و حدود ۹۰ درصد مبتلایان تنها به مراقبت در منزل نیاز دارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=28217
-