کلاهبرداری با عنوان ثبت نام تردد در سامانه های جعلی حمل و نقل

  • کد خبر : 280752
  • 29 آبان 1399 - 10:36
کلاهبرداری با عنوان ثبت نام تردد در سامانه های جعلی حمل و نقل

به گزارش نیوز از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی روز پنجشنبه گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و بخشنامه‌های صادره از سوی وزارت کشور مبنی بر اعلام محدودیت‌های جدید مسافرت و ترددهای درون‌شهری و برون‌شهری و نظارت‌های خاص اعلامی وهمچنین استثنا خودروهای حوزه حمل و نقل عمومی و صاحبان مشاغل فوریتی و امدادی خاص، مجرمان سایبری از این موقعیت، قصد سوء استفاده دارند.

سرهنگ پاشایی افزود: کلاهبرداران با راه ‌اندازی سایت‌ها با آدرس‌های جعلی مشابه با عنوان “ثبت نام تردد در سامانه‌های حمل و نقل درون و برون‌شهری در ایام محدودیت‌های کرونا” اقدام به سرقت اطلاعات هویتی و بانکی شهروندان و کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز و دریافت پول‌های هنگفت از حساب شهروندان با هدایت طعمه‌های خود به صفحات فیشینگ می‌کنند.

وی ادامه داد: هرگونه اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام و دریافت مشخصات خودروهای دارای مجوز قانونی تردد صرفا از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر صورت می‌پذیرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا از هموطنان خواست با عدم توجه به تبلیغات فریبنده در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های غیربومی، از مراجعه به هرگونه سایت و سامانه که عناوین مشابهی دارند، خودداری کنند.

سرهنگ پاشایی در ادامه افزود: پلیس فتا ناجا و رده‌های متناظر استانی با تشکیل کارگروه ویژه‌ای، تمام تخلفات متصور در حوزه محدودیت‌های کرونایی را زیر نظر دارد و تاکنون نیز ضمن شناسایی افراد مجرم و مسدودسازی سایت‌های جعلی که اهداف مجرمانه دارند، رصدو نظارت کامل بر حوزه موصوف را در اولویت مأموریتی خود قرار داده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به عموم مردم توصیه کرد: اخبار مربوط به هر گونه ارائه خدمات دولتی را صرفا از سوی مبادی رسمی پیگیری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

به گزارش نیوز، ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های تازه‌ای را از روز شنبه اول آذر ماه به اجرا خواهد گذاشت. این محدودیت‌ها که به مدت دو هفته وضع شده، به گفته علی ربیعی، سخنگوی دولت، در صورت تداوم وضعیت قرمز شهرها، تمدید خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=280752

ثبت نظر

-