کلاهبرداری سر ۱۷ پزشو استاد دانشگاه در استان مرکزی

  • کد خبر : 280484
  • 29 آبان 1399 - 6:11
کلاهبرداری سر ۱۷ پزشو استاد دانشگاه در استان مرکزی

به گزارش نیوز، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از شناسایی دو زندانی سابقه دار که با جعل عنوان کارمند امور مالی و ادعای تداخل حساب از ۱۷ پزشک و استاد دانشگاه و هدایت آنها به خودپردازها از حساب بانکی شان برداشت کرده بودند، ‌خبر داد.

سرهنگ “کامیار چهری” رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در چند روز گذشته گزارش هایی از سوی برخی از پزشکان و اساتید دانشگاهی در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شان به این پلیس گزارش شد و تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس بررسی تخصصی موضوع را آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکیان مشخص شد که فردی با معرفی خود به عنوان کارمند امور مالی بیمارستان و یا دانشگاه با آنان تماس گرفته و بیان داشته مبالغی به صورت اشتباه به حساب آنان واریز شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه فرد تماس گیرنده با بیان احتمال مسدود شدن حساب بانکی آنان،‌ از مخاطب خود که از بین پزشکان و اساتید دانشگاهی انتخاب می کرده، درخواست می کند به خودپرداز مراجعه کرده و با بی دقتی فرد مخاطب در انجام عملیات بانکی از موجود حساب بانکی شان برداشت می شود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه اظهار داشت:‌ بلافاصله با آغاز بررسی های فنی و علمی کارآگاهان پلیس، متهمان این پرونده که دو زندانی با سوابق سنگین کیفری در یکی از استان های دیگر کشور بودند، شناسایی و با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی،‌ مراحل بازجویی از آنان آغاز شد.

وی تصریح کرد: در بازجویی انجام شده از متهم اصلی این پرونده مشخص شد که وی به علت شغل قبلی خود با اصطلاحات مالی آشنایی کامل داشته و با به دست آوردن شماره تلفن قربانیان خود از طریق فضای مجازی،‌با آنان تماس گرفته و با جلب اعتماد آنان و تحت عنوان کارمند امور مالی و کشاندن آنان به خودپرداز، از حسابشان با این شگرد برداشت می کرده است.

چهری ادامه داد: در تحقیقات پلیس، دو متهم پرونده به ۱۷ مورد کلاهبرداری در شهرستان اراک اعتراف کردند که ادامه تحقیقات از این افراد همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با درخواست از شهروندان در حین انجام عملیات بانکی با خودپردازها و ضرورت اطمینان از موضوعات مطرح شده از سوی افراد ناشناس در تماس های تلفنی خاطر نشان کرد: شهروندانی که در سطح استان به این روش از آنان کلاهبرداری شده است می توانند برای طرح شکایت با اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی به شماره تلفن ۲۱۸۲۶۰۴۲ تماس حاصل کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=280484

ثبت نظر

-