تلاش برای کاهش تلفات و افزایش بیشتر راندمان نیروگاه‌ها؛ تا پایان امسال

  • کد خبر : 278463
  • 28 آبان 1399 - 1:50
تلاش برای کاهش تلفات و افزایش بیشتر راندمان نیروگاه‌ها؛ تا پایان امسال

تلاش برای کاهش تلفات و افزایش بیشتر راندمان نیروگاه‌ها؛ تا پایان امسال

در بیست و نهمین هفته از پویش سراسری #هر هفته – الف – ب – ایران ، تعداد ۹ پروژه شرکت برق منطقه ای آذربایجان در استان آذربایجان شرقی با مجموعه ۷۳۲ میلیارد تومان با حضور حایری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از توانیر، همایون حایری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی طی سخنانی گفت: امروز در بیست و نهمین هفته از پویش سراسری #هر هفته – الف – ب – ایران، آغاز بهره برداری از ۹ پروژه برق رسانی در استان آذربایجان شرقی با مجموع ۷۳۲میلیارد تومان را شاهد هستیم.


حایری سپس به بیان اهمیت پروژه های آماده بهره برداری از جمله طرح احداث کابل ۱۳۲ کیلوولت امامیه- مارالان- روشنایی در بافت مرکزی کلانشهر تبریز و فاز اول پروژه مهم پست ۲۳۰/۱۳۲/۲۰ کیلوولت GIS  مرکزی این شهر پرداخت .


حایری در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت بخش صنعت و تولید در شرایط اقتصادی فعلی و تحریم کشورمان، لزوم برق رسانی به شهرک های صنعتی از سوی وزارت نیرو بر اساس قوانین موجود را مورد تاکید قرار داده و پروژه افزایش ظرفیت پست منطقه صنعتی آخولا را در همین راستا عنوان نمود که امروز کار بهره برداری از آن آغاز می شود.


وی در ادامه سخنان خود، احداث نیروگاه مقیاس کوچک ۲۵مگاواتی در شهرک صنعتی شهید سلیمی را نیز گام مهمی در راستای سیاست های کلان وزارت نیرو در امر تولید برق از انرژی های تجدید پذیر و بهره مندی از سرمایه گذاران بخش خصوصی قلمداد نمود.


حایری همچنین خاطرنشان کرد: پروژه های پویش سراسری #هر هفته – الف – ب – ایران در دو فاز ساخت و سازها و سازوکارها انجام می شود.


وی با بیان این که در قالب ساخت و سازها، امروز شاهد بهره برداری از ۹ پروژه در آذربایجان شرقی بودیم، خاطرنشان کرد: پروژه های سازوکاری هم راهکارهایی هستند که باعث افزایش راندمان و بهره وری کار می شوند.


معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی از افزایش راندمان نیروگاه ها، کاهش تلفات، تعویض کابل های مسی به شبکه های خودنگهدار و راه اندازی مراکز پایش به عنوان بخشی از پروژه های سازوکاری یاد کرد که هرکدام باعث افزایش بهره وری در حیطه تخصصی خود می شوند.


حایری ادامه داد: در زمینه کاهش تلفات سال گذشته به عدد ۹٫۷۶ درصد دست یافتیم که این موضوع نشانگر کاهش بیش از ۵ درصدی تلفات در ۴ سال گذشته است.


وی افزود: همچنین در خصوص افزایش راندمان نیروگاه ها نیز به ۳۸٫۵ درصد در پایان سال گذشته رسیدیم و امسال در تلاش هستیم تا این عدد را به ۳۹ درصد افزایش دهیم.


برپایه این گزارش، در این مراسم، افشین روشن میلانی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان  نیز گزارشی از مشخصات فنی و اهداف پروژه ها را تشریح کرد.


در ادامه، رحمتی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ضمن ابراز خرسندی از احداث این پروژه ها، از اقدام وزارت نیرو در راه اندازی این پویش سراسری، صمیمانه قدردانی کرد.


وی با تاکید بر لزوم توسعه طرح های تولید برق از انرژی های تجدید پذیر، بر تامین هرچه مطلوب تر انرژی برق واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خانگی و به ویژه در حوزه شهرک های صنعتی، اظهار امیدواری کرد که استان آذربایجان شرقی با داشتن شرایط ویژه اقتصادی و صنعتی در کشور، بیشتر مورد توجه برنامه های وزارت نیرو در حوزه برق قرار گیرد.


وی در عین حال، پیشرفت صنعت برق در کشور به ویژه در سال های اخیر را بسیار مطلوب دانست و گفت: تحولی که در حال حاضر در صنعت برق کشور شاهد هستیم، طوری است که با کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی جهان در حال رقابت است و این، افتخار بزرگی برای کشورمان در شرایط تحریم است.


 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=278463

ثبت نظر

-