گزافه‌گویی‌های عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران

  • کد خبر : 277614
  • 27 آبان 1399 - 15:21
گزافه‌گویی‌های عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران
به گزارش نیوز،

 «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در مصاحبه با خبرگزاری آلمان ادعا کرد که کشورش در صورتی که امکان منع ایران از ساخت سلاح‌های هسته‌ای نباشد، از حق تسلیحات هسته‌ای برای خودش محافظت می‌کند.

 وزیر سعودی در ادامه مدعی شد که اگر ایران تبدیل به یک قدرت هسته‌ای شود، بسیاری از کشورها از آن الگوبردای می‌کنند و عربستان همه تلاش خود را برای حمایت از ملت و سرزمین خود به کار می‌گیرد.

عادل الجبیر در ادامه فرافکنی‌های خود ضد ایران ادعا کرد که ایران از دهه‌های گذشته از انرژی هسته‌ای استفاده می‌کند و در سال ۲۰۱۵ با قدرت‌های جهان یک توافق هسته‌ای برای توقف تولید بمب هسته‌ای در ازای رفع تحریم‌ها امضا کرد.

وی گفت که اما «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی آمریکا کشورش را از این توافق بیرون کشید و عربستان نیز از این موضع حمایت می‌کند.

 این مقام سعودی در ادامه درباره تغییراتی که ممکن است در زمینه پرونده هسته‌ای ایران در دوره «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به وجود بیاید اظهار داشت: باید ببینیم.

این اولین بار نیست که مقامات سعودی درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران به گزافه‌گویی می‌پردازند. در سال ۲۰۱۸ نیز شخص عادل الجبیر درباره خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران گفت که اگر ایران ظرفیت تولید سلاح های هسته ای را به دست بیاورد، ما هم همین کار را برای محافظت از مردم خود انجام خواهیم داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=277614

ثبت نظر

-