شمار مبتلایانِ کرونا در آمریکا به ۱۰٫۷ میلیون نفر رسید

  • کد خبر : 272043
  • 24 آبان 1399 - 15:24
شمار مبتلایانِ کرونا در آمریکا به ۱۰٫۷ میلیون نفر رسید
به گزارش افکارنیوز،

 طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و۴۶۶ مورد جدید، شمار قربانیان  کروناویروس در ایالات متحده به ۳۳۲ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۸۵ هزار و ۱۸۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۳۵ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۱ میلیون و ۶۴ هزار و ۳۶۴ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۴۹ هزار و ۹۷۵ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۷ میلیون ۶۴۲ هزار و ۹۰۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۴۳ هزار و ۸۹ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۷۸۵ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۱۳ هزار و ۵۶۶ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۲۰۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۵۱ هزار و ۹۵۷ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۹۹۳ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۷۱۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۳۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۴ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۳۴۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۷۹ مورد ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۲۲۵ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۸۱۹ هزار و ۴۹۶ مورد ابتلا و ۱۶۴ هزار و ۹۴۶ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=272043