حدود ۷ تن موادمخدر با تلاش مرزبانان کشف شد

  • کد خبر : 256445
  • 15 آبان 1399 - 20:41
حدود ۷ تن موادمخدر با تلاش مرزبانان کشف شد

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه نیوز از پایگاه خبری پلیس سردار سرتیپ پاسدار احمدعلی گودرزی افزود: با تشدید اقدامات مرزبانی نیروهای مرزبان در حوزه هنگ مرزی میرجاوه و مرزبانی هرمزگان در یکی از جزایر عمق آب‌های خلیج فارس در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد درگیری مسلحانه با اشرار و قاچاقچیان داشتند که حاصل آن کشف ۶ تن و ۷۶۸ کیلوگرم انواع موادمخدر بود.

وی ادامه داد: بیش از ۵ تن از این کشفیات تریاک، ۷۶۶ کیلوگرم مورفین و ۳۷۳ کیلوگرم نیز انواع کراک بود.

سردار گودرزی با بیان اینکه بیش از ۵ تن و ۸۰۰ کیلوگرم از این مواد در مرز میرجاوه کشف شد، گفت: در درگیری مسلحانه مرزبانی با قاچاقچیان در مرز میرجاوه چهار نفر دستگیر شدند و چهار نفر از قاچاقچیان مسلح نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، اما به آن سوی مرز متواری شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: در این درگیری چهار دستگاه خودروی تویوتا تیزرو از قاچاقچیان کشف شد. همچنین تعدادی سلاح و مهمات سبک و نیمه سنگین که انواع و اقسام آرپی جی و مهمات سبک و سنگین بود از قاچاقچیان به دست آمد که نشان از این دارد که قاچاقچیان به تجهیزات پیشرفته مسلح هستند به ویژه که دو دستگاه دوربین حرارتی در شب با سه دستگاه بی سیم از قاچاقچیان و اشرار کشف شد.

وی گفت: ۷۰۰ کیلوگرم از موادمخدر در عمق دریا در درگیری نیروهای مرزبانی با قاچاقچیان کشف شد که عمدتا در این درگیری قاچاقچیان آن را به دریا ریخته و با شناورهای پرسرعت به آب‌های آزاد متواری شدند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: قاچاقچیان در ایام تعطیل یعنی سه شنبه شب درصدد بودند این مقدار موادمخدر را به داخل کشور وارد کنند، اما همکاران ما با کار پیچیده اطلاعاتی توانستند این مقدار موادمخدر را کشف و از ورود آن به داخل کشور جلوگیری کنند.

سردار گودرزی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۸۲ تن انواع موادمخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه حدود ۵۰ درصد افزایش دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=256445

ثبت نظر

-