رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد سپاه

  • کد خبر : 254347
  • 14 آبان 1399 - 18:10
رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد سپاه

رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد سپاه

فرمانده کل سپاه، گفت: قدرت موشکی ایران اسلامی ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان شده و در صورت نیاز به او تحمیل می‌شود.

به گزارش ایلنا، با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های پیوسته و  متوالی موشک های بالستیک دوربرد (تیربار موشکی)  نیروی هوافضای سپاه ،صبح امروز(چهارشنبه) برگزار شد.


فرمانده کل سپاه در این آیین، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران امروز در حال رشد ، توسعه ، گسترش و غلبه  بر دشمنان است، گفت: از سوی دیگر دشمنان ما با انحطاط و زوال قدرت روبه‌رو هستند و هر روز که می گذرد شتاب و شیب این زوال تند تر می شود؛ اما هنوز تهدیدات دشمن پابرجا است .


وی با بیان اینکه حتی هنگامی که دشمن در حال متلاشی شدن وفروپاشی است باز هم مانند یک ساختمان بلند در حال فروریزی،خطرناک است ، گفت: باید کاملاً مراقب و هوشیار باشیم و بر استعداد ، ظرفیت و قابلیت دفاعی و بازدارندگی خود بیفزاییم .


فرمانده کل سپاه قدرت موشکی ایران اسلامی را تولد و تراکم اراده ملت ایران توصیف و با تاکید بر اینکه زمانی که موشک های ما به پرواز در می آیند، پیکره دشمن می لرزد، تصریح کرد: این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان شده  و در صورت نیاز به او تحمیل می‌شود.


سلامی توان اطمینان بخش موشکی را ضامن تداوم حیات و بازدارندگی نظام عنوان و تاکید کرد:به فضل الهی ما روز به روزشاهد درخشش های جدید در این عرصه هستیم و امروز نیز شاهد یک پدیده نو و یک دستاورد جدید  با عنوان قابلیت پرتاب همزمان یا متوالی موشک با فاصله های زمانی دلخواه هستیم که این گونه پرتاب ها از لحاظ عملیاتی و تاکتیکی ارزش های افزوده زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.


فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به خباثت ها و توطئه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران و ضرورت آمادگی تمام عیارو مستمر برابر تهدیدات ، خطاب به فرماندهان و رزمندگان نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: دستهای شما همواره روی ماشه باشد؛ شاهدیم که دشمنان گاهی بر طبل تهدید می کوبند ؛ آنها را باید مهار و سیطره روانی و تسلط فنی ، تکنیکی ، تاکتیکی ، عملیاتی و استراتژیک نظام را به آنان ثابت کنیم ؛ بدون این سیطره  نمی‌توانیم آزاد و آرام زندگی کنیم.


سلامی با تاکید بر اینکه  قدرت موشکی ما ضامن عقب نشینی دشمنان است، گفت:  تا به امروز هم این قدرت در صحنه های مختلف اعم از مبارزه با داعش ، مبارزه با ضد انقلاب در غرب کشور و در مناطق دوردست و نیز اسقاط اراده و انصراف دشمن ازتهدید نظام وملت ایران کارکرد و تاثیرات خود را به خوبی نشان داده است.


فرمانده کل سپاه در پایان با قدردانی از مجاهدت های فرماندهان، رزمندگان و تلاشگران عرصه موشکی دربه ثمر نشاندن دستاوردهای این عرصه اقتدار افرین وتوسعه و گسترش قدرت نظام اسلامی ؛خطاب به ملت ایران تاکید کرد: 


به مردم عزیز و شریف ایران اطمینان می‌دهیم قدرت ما فائقه است؛ ما همیشه پیروزیم و برای دفاع از حیثیت، شرف ،استقلال، منزلت و کرامت این ملت عزیز هیچ نگرانی و کمبودی نداریم و پیشمرگ و فداییشان  هستیم ؛ آنها با آرامش خاطر زندگی کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=254347