قیمت حیاتی در بازار ارز و سکه

  • کد خبر : 247612
  • 11 آبان 1399 - 3:02
قیمت حیاتی در بازار ارز و سکه

قیمت حیاتی در بازار ارز و سکه

پیش بینی روند بازار ارز و سکه در روز یک شنبه

اقتصاد نیوز: نرخ دلار ۲۶ هزارتومانی و درهم ۷ هزار و ۱۰۰ تومانی نقاط قیمتی حساس و حیاتی در بازار ارز و سکه هستند. پیش‌بینی می‌شود اگر این نقاط شکسته شود قیمت‌ها در بازار نزولی بماند.

به گزارش اقتصاد نیوز،معامله گران اعتقاددارند، دلار درصورتی‌که کانال ۲۶ هزارتومانی را از دست بدهد، با موج جدیدی از ریزش قیمت مواجه خواهد شد. عده‌ای حتی عنوان می‌کنند، بازار با شکست کانال یادشده، نرخ هدف خود را تا کانال ۲۳ هزارتومانی پایین خواهد برد. این مسئله نشان می‌دهد که مرز ۲۶ هزار تومان برای معامله گران از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت بازگشت از مرز ۲۶، برای معامله گران دسترسی به مرز ۲۸ امکان‌پذیر می‌تواند شود.

پیش‌بینی قیمت سکه در روز یک‌شنبه

 برای سکه هم واکنش دلار به مرز یادشده از اهمیت زیادی برخوردار است. سکه با کاهش روزهای اخیر دلار، بیشتر در موقعیت فروش به سر برده است و وارد انتهای کانال ۱۲ میلیون تومانی شده است.

در معاملات پشت خطی هر دو دارایی موج فروش مشخص بود. سکه بازان سعی داشتند، سکه را به زیر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ببرند و در بازار ارز هم نیروهای فروشنده به دنبال دلاری بودند که زیر ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برود. بااین‌حال با توجه به اینکه در روزهای اخیر حجم معاملات بسیار پایین بود و خریدوفروش زیادی انجام نمی‌شد، می‌توان انتظار معامله‌های غیرمنتظره ونوسانی را بازار پیش روی خودش داشته باشد. سکه و دلار هر دو به‌واسطه کاهش شدید عمق بازار به‌راحتی می‌توانند با جوسازی روانی از نقاط حمایتی پایین‌تر بروند؛ ولی مسئله این است که باوجود ضعف تقاضا، صف فروش زیادی نیز در بازار وجود ندارد.

02222

چاشنی صعود در بازار دلار و سکه

در کنار این، ممکن است برخی تصمیم بگیرند بخشی از ارزهای فروخته‌شده در نرخ‌های بالای ۳۰ هزار تومان را پیش از انتخابات آمریکا دوباره تهیه کنند. شاید تنها گروه محرک بازار برای دو روز آینده باشند. بااین‌حال، بسیار مهم است که سطح فروشنده‌ها هم در بازار در روزهای یک‌شنبه  و دوشنبه به‌صورت دقیق‌تری بررسی شوند. طبیعی است که معامله گران حرفه‌ای کمتر در شرایط نا اطمینانی تمام ارز یا طلای خود را می‌فروشند، ولی ممکن است افراد عادی از هراس افت بیشتر اقدام به فروش کنند.

در این میان می‌توان از علامت درهم هم برای تشخیص روند بازارها استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، اگر درهم به زیر ۷هزار و ۱۰۰ تومان برود، احتمال سقوط دلار به کانال ۲۵ هزارتومانی بسیار زیاد خواهد شد. سقوطی که می‌تواند سکه را هم به زیر ۱۲ میلیون ببرد.

 


این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=247612