رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس

  • کد خبر : 24592
  • 27 تیر 1400 - 13:54
رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس

به گزارش نیوز: تزریق بوتاکس پرطرفدارترین روش برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها است. با پیشرفت دانش پزشکی، روش های نوینی برای جوان سازی و رفع چین و چروک پوست ارائه شده که از جمله آن ها تزریق بوتاکس است. سئوالی که غالب بیماران می پرسند این است که بوتاکس چیست؟ و برای کدام چین و چروک ها از بوتاکس استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت: بوتاکس یک روش ایمن سریع و کمترتهاجمی است که با تزریق سم بوتولونیم، باعث فلج موقت عضلات و از بین بردن خطوط پوستی می شود.

پرطرفدارترین روش برای جوانسازی پوست 

>>>بیشتر بخوانید:

هر آنچه که باید درمورد تزریق بوتاکس بدانید

تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک های پیشانی، چین وچروک های ناشی از اخم کردن و چین و چروک های اطراف چشم و دهان بیشترین کاربرد را دارد. انقباض عضلات زیر پوستی، علت عمده ایجاد چروک های پوست است؛ با تزریق بوتاکس و کاهش انقباض عضلات، چروک ها به نحو چشم گیری کم شده و پوست بهبود می یابد. مراجعین به طور معمول می توانند بین ۳ تا ۱۰ روز بعد از تزریق، متوجه اثرات مثبت بوتاکس برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست می شوند.

کاربردهای بوتاکس

تزریق بوتاکس علاوه بر کاربرد زیبایی، برای درمان خطوط دینامیک و چین و چروک های پوست، کاربردهای درمانی فراوانی نیز دارد.

کاربردهای بوتاکس

درمان چین و چروک های طرفین چشم ها، محو کردن خط اخم ،رفع خطوط افقی پیشانی، از بین بردن چروک های گردن، بالا بردن گوشه های لب و بالا بردن نوک بینی از کاربردهای زیبایی بوتاکس است؛ همچنین از بوتاکس می توان برای درمان اختلالات عصبی ناشی از فلج مغزی، میگرن مزمن، افتادگی پلک، پرش پلک، اسپاسم ماهیچه های گردن، مثانه ی پرکار و لوچی شدید چشم ها اشاره کرد.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس، به مدت ۲۴ ساعت از مصرف الکل پرهیز کنید. ۷ الی ۱۰ روز پیش از تزریق بوتاکس از مصرف آسپرین و دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (مانند ایبوپروفن)، روغن ماهی و دوز بالای ویتامین E اجتناب کنید. در صورتی که سابقه ی تبخال زدن دارید، حتماً در جلسه ی مشاوره با پزشک معالج خود را مطلع کنید. اگر فکر می کنید در طول جلسه ی درمانی احساس ناخوشایندی دارید، می توانید با مشورت پزشک، ۱ ساعت قبل از مراجعه به کلینیک استامینوفن بخورید.

مراقبت های قبل و بعد

اما بعد از تزریق بوتاکس، عضلات تحت تاثیر تزریق بوتاکس را تمرین دهید تا بوتاکس سریع تر جذب عضله شود. از انجام لایه برداری، میکرودرم ابریژن، ماساژ صورت و … تا حداقل ۱۴ روز بعد از درمان خودداری کنید. به مدت ۲ الی ۴ ساعت بعد از بوتاکس محل تزریق را لمس نکنید و نمالید؛ همچنین دراز نکشید و خم نشوید. مصرف روزانه کرم ضد آفتاب را فراموش نشود. به مدت یک روز بعد از تزریق از فعالیت های شدید ورزشی و از شرایطی که باعث تعریق می شوند، دوری کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های پوست یک روش ایمن است که به ندرت عارضه ای دارد و اگر تزریق به دست پزشک متخصص و باتجربه و در کلینیک های معتبر پوست صورت بگیرد، عوارض آن بسیار نادر خواهد بود. عوارض عمومی بوتاکس شامل قرمزی و تورم کم پوست، درد، سردرد وتهوع است. قرمزی و تورم پوست معمولاً خفیف تا متوسط هستند و در عرض چند ساعت برطرف می شود؛ استفاده از کمپرس سرد پس از اتمام تزریق، از جمله مواردی است که می تواند از شدت قرمزی و تورم بکاهد.

عوارض تزریق بوتاکس

میزان درد در طی تزریق بوتاکس به آستانه ی تحمل درد افراد بستگی دارد؛ معمولا قبل از درمان، از کرم های بی حسی موضعی یا کمپرس سرد استفاده می شود تا درد محل تزریق کاهش یابد. شایع ترین عوارض بوتاکس سردرد و تهوع هستند؛ ماندگاری این عوارض موقتی، بین چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز متغیر بوده و از بین می روند.

ترمیم بوتاکس

سؤالی که اغلب بیماران می پرسند این است که برای درمان چین وچروک های پوست هر چند وقت یکبار می توان بوتاکس را تکرار کرد؟ بهتر است در خصوص این مسئله با پزشک معالج خود مشورت کنید. به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه تر از سه ماه توصیه نمی شود. چون در غیراین صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد. بنابراین اگر یک نتیجه خوب می خواهید باید برای تزریق بوتاکس خود یک برنامه درست و منظم داشته باشید.

ماندگاری اثرات بوتاکس

اثرات بوتاکس به منظور جوانسازی درمان چین وچروک های پوست ، معمولا بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق دوام دارد. موثرترین عوامل بر ماندگاری اثرات بوتاکس، محل تحت درمان و میزان بوتاکس تزریق شده هستند. همچنین سن بیمار، عمق چین و چروک ها یا خطوط پوستی و میزان الاستیسیته یا انعطاف پذیری پوست بر پایداری درمان، تاثیر بسزایی دارد.

هزینه تزریق‌بوتاکس

چند عامل مهم وتاثیر گذار بر هزینه بوتاکس وجود دارد که ممکن است هزینه تمام شده بوتاکس را کاهش یا افزایش دهد.

· محل تحت درمان: دوز داروی استفاده شده برای درمان محل های مختلف بدن متفاوت است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می شود.

· تزریق بوتاکس

برند بوتاکس: بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می کند. به طور کلی برند دیسپورت گران ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده های بعدی از نظر قیمت جای می گیرند.

· عمق خطوط: میزان دوز درمانی مورد استفاده با توجه به عمق خطوط یا شدت چین و چروک های صورت متغییر است. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه ی بوتاکس هم کاهش می یابد.

موارد منع استفاده از بوتاکس

هرچند تزریق‌بوتاکس نتایج چشم گیری برای جوان سازی و رفع چین چروک های پوست دارد، اما استفاده از آن در مورد افراد زیر توصیه نمی شود:

· افرادی که مبتلا به بیماری های عصبی یا عضلانی هستند.

· افرادی که عفونت فعال یا تبخال در محل تزریق دارند.

· افرادی که داروهای رقیق کننده خون یا ضد انعقادی استفاده می کنند، باید در مورد مصرف این داروها با پزشک مشورت کنند.

· خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=24592