نجات جان ۵ گردشگر گرفتار شده در مناطق کوهستانی دزفول

  • کد خبر : 230436
  • 28 مهر 1399 - 8:47
نجات جان ۵  گردشگر گرفتار شده در مناطق کوهستانی دزفول

 

 

 

نیوز:  به گزارش نیوز، صطفی طحان رئیس جمعیت هلال احمر مناطق کوهستانی دزفول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساعت ۱ بامداد یکشنبه ۲۷ مهرماه با اعلام گزارش حضوری بستگان مفقودین مبنی بر بی اطلاع بودن مدت زمان طولانی از وضع فرزندان خود، یک تیم از پایگاه کوهستان حضرت سبزقبا شهیون با تجهیزات امدادی به وسیله یک دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: این پنج گردشگر به دلیل استفاده از خودروی سواری شخصی نامناسب در مناطق کوهستانی و همچنین نداشتن تجهیزات شب مانی قادر به بازگشت نبوده و گرفتار شده‌اند، تیم اعزامی بعد از طی مسافتی سه ساعته در مسیر کوهستانی و صعب العبور در تاریکی شب با آمبولانس خود را به روستای سرتنگ رسانده و در این روستا استقرار یافتند.

 

نجات گردشگران گرفتار در آبشار شوی دزفول | پنج گردشگر گرفتار - همشهری آنلاین

 

عملیات در مناطق کوهستانی دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: به دلیل تاریکی هوا عملیات جستجو و نجات متوقف و به محض روشن شدن هوا عملیات از سر گرفته شد و در ساعات ابتدایی جستجو، تیم اعزامی موفق به یافتن این گردشگران شده و آنان را به منطقه امن انتقال دادند.

مصطفی طحان تصریح کرد: حال عمومی این گردشگران خوب گزارش شده، فقط یک نفر از گردشگران از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی جزئی شده بود که با انجام اقدامات اولیه مداوا شد.

 

خبر مرتبط:

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=230436

ثبت نظر

-