جانشین فرمانده کل سپاه: انقلاب اسلامی به قدرت بزرگ دنیا تبدیل شده است/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: نیازی به بیگانگان در حوزه صنایع موشکی نداریم

  • کد خبر : 2300
  • 21 بهمن 1398 - 15:58
جانشین فرمانده کل سپاه: انقلاب اسلامی به قدرت بزرگ دنیا تبدیل شده است/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: نیازی به بیگانگان در حوزه صنایع موشکی نداریم

[ad_1]

دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم چهلمین روز شهادت سرداران مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که با حضور خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی و جوانان محور مقاومت و ملیت‌هایی از کشورهای جهان و هم‌چنین اقشار مختلف مردم قم در مصلی قدس قم برگزار شد، بیان کرد: چند روز دیگر جشن پیروزی ۴۱ سالگی نهال انقلاب اسلامی را پشت سر خواهیم گذاشت؛ انقلابی که در طول این سال‌ها استکبار جهانی با همه امکانات خود با این انقلاب مقابله کرد اما با وجودی که در برابر او کم‌ترین امکانات را داشتیم، توطئه‌های دشمنان شکست خورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی با یاری خداوند و ایمان ملت بزرگ خود در برابر استکبار ایستاده است و امروز به قدرت بزرگ دنیا تبدیل شده است امروز انقلاب اسلامی با رهبری فرزانه خود الگویی برای ملت‌های آزاده دنیا است و جبهه مقاومت اسلامی را پایه‌ریزی کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ترور شهید حاج شهید قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان، گفت: چهل روز پیش یکی از نیروهای انقلاب اسلامی که به تکلیف الهی خود عمل کرده و خط مقاومت را تشکیل داده از سوی خبیث‌ترین فرد و بزدل‌ترین رئیس جمهور دنیا ترور و به شهادت رسید. مراسم تشییع میلیونی و باشکوه این شهدا مؤید این امر است که سرداران مقاومت ریشه در دل ملت‌های منطقه دارند و آن‌ها ارادت خاصی به خط مقاومت دارند..

نیازی به بیگانگان در حوزه صنایع دفاع موشکی نداریم

در دهمین روز از دهه مبارک فجر امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ضمن بازدید از طرح‌های عمرانی در حال ساخت چندین طرح عمرانی، از جمله مرکز مدیریت گزینش و استخدام نیروی پدافند هوایی و قرارگاه سربازی صاحب الزمان (عج) دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) افتتاح کرد.

بنابر گزارش مهر، وی در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی در ستاد نیروی پدافند هوایی با اشاره به پیشرفت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف دفاعی، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی شرایط علی‌رغم میل دشمنان بسیار تغییر کرده است تا جایی که ما پیش از انقلاب، علم و دانش مورد نیاز کوچک‌ترین کارهای فنی را نداشتیم و نیازمند مستشاران و بیگانگان بودیم اما امروز به همت همان فرزندان متولد شده در دوران انقلاب و بعد از آن، مجرب‌ترین متخصصین در حوزه‌های مختلف دفاعی و صنعتی هستند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: بر این اساس، نه تنها هیچ نیازی به دیگران در حوزه‌های تعمیراتی و تخصص‌های مختلف پیچیده همچون صنایع دفاع موشکی نداریم، بلکه توانایی صادرات انواع تجهیزات، تکنولوژی و دانش این صنایع در دنیا را داریم.

بهره‌گیری از هنر در نیروهای مسلح ضرورت دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، در  آیین اختتامیه ششمین جشنواره سرود کارکنان پایور، وظیفه و خانواده‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، گفت: زندگی بدون هنر روح انسان را مکدر می‌کند و از بین می‌برد.

بر اساس آنچه باشگاه خبرنگاران جوان نوشته است، او با تأکید بر اینکه هرچه انسان هنرمندتر باشد، اثرگذاری‌اش بیشتر است، گفت: متأسفانه یک زمانی هنر سرود در ارتش به حالت احتضار رفته بود، اما با تلاش عزیزان، دوباره احیا شد و امروز یکی از بهترین گروه‌های سرود کشور متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: همان‌طوری که به هواپیما، ناو، زیردریایی، توپ، تانک و رادار نیاز داریم، به هنر حماسه‌آفرین در نیروهای مسلح نیز نیازمندیم؛ یعنی باید به سمت هنری برویم که بتواند روح رزم‌آوری را در ارتش توسعه و سلحشوری و روحیه نیروی انسانی ما را ارتقا دهد؛ چراکه تانک که خودش حرکت نمی‌کند، رادار، هواپیما و… همگی در سایه روحیه رزمی و حماسی نیروی انسانی قدرتمند، فعلیت پیدا می‌کنند.

او با بیان اینکه نیاز ما به هنر برابر با نیاز ما به تجهیزات است، گفت: همان‌گونه که برای دفاع از خود به تجهیزات نیاز داریم به هنر هم نیازمندیم؛ لذا باید احساس نیاز به هنر را جدی تلقی کنیم و آن‌را نیاز حقیقی بدانیم؛ چرا که اگر روحیه نداشته باشیم، جسارت و قدرت مقابله با دشمن را هم نخواهیم داشت.

 

[ad_2]
۵۵ آنلاین

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=2300