آزادی ۴۳۲ زندانی طی ۶ماهه نخست امسال آذربایجان شرقی

  • کد خبر : 228721
  • 26 مهر 1399 - 20:25

به گزارش نیوز ، رییس شعبه ویژه حل اختلاف مستقر در ستاد دیه از آزادی ۴۳۲ زندانی جرایم مالی طی ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.
رسول تقی پور  با اشاره به آزادی ۸۵ فرد محکوم مالی غیر عمد در نیمه نخست سال جاری گفت: مبلغ کل بدهی مددجویان آزاد شده بالغ بر دویست و پنجاه و چهار میلیارد و هفتصد و یک میلیون ریال بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ستاد دیه و شعبه ۵ صلحی و همیاران شورا در واحد مددکاری زندان این امر محقق گردید.
وی ادامه داد: از سویی دیگر برای اولین بار، سنت حسنه هزینه احسان و ضیافت مرحومین با مشارکت ۶۶۱ خانواده متوفیان به همت این شورا اجرا شد که در این راستا نیز بخش اعظمی از بدهی تعداد ۳۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی تامین و موجبات آزادی آنان را فراهم کرد.

وی همچنین به طرح هر هیأت آزادی یک زندانی غیر عمد اشاره و اعلام داشت: این ایده که در ایام محرم سال جاری به همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در ستاد دیه استان اجرا گردید، موجبات آزادی ۳۰ نفر از زندانیان غیر عمد را فراهم کرد.

تقی پور گفت: در مجموع، با اجرایی شدن طرح های مذکور ۴۳۲ زندانی طی ۶ ماهه نخست سال جاری از زندان آزاد شدند.

تقی پور با قدردانی از زحمات بی بدیل همکاران اظهار امیدواری کرد در نیمه دوم سال جاری با همت والای اعضای شورای حل اختلاف ستاد دیه در اجرای سیاست‌های قوه قضائیه و منویات معاون محترم قضایی رییس کل و سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری استان شاهد کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندان‌های استان باشیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=228721

ثبت نظر

-