شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۷٫۸ میلیون نفر رسید

  • کد خبر : 225893
  • 23 مهر 1399 - 9:05
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۷٫۸ میلیون نفر رسید

 

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۷٫۸ میلیون نفر رسید

به گزارش نیوز،

​طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۵۲ هزار و ۲۷۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۸۵۶ هزار و ۳۲۱ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۸۰۴ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به « کووید-۱۹ » جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۵ هزار و ۸۸۲ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روند افزایشی را در پیش گرفته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۹۰ هزار و ۲۵۳ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۲۰ هزار و ۸۷۳ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۹۳۰ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۵ هزار و ۵۹۶ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۶۱ هزار و ۲۵۲ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۶۴۴ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۶ هزار و ۷۰۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۳۰۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۸ میلیون و ۶۶ هزار نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۸۵ هزار و ۳۹۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۶ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۵۱۷ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۱۷۵ هزار و ۸۸۰ مورد ابتلا و ۱۰۹ هزار و ۸۵۶ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۱۱۳ هزار و ۶۲۸ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۹۹۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=225893