شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۷٫۷ میلیون نفر عبور کرد

  • کد خبر : 223586
  • 21 مهر 1399 - 9:02
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۷٫۷ میلیون نفر عبور کرد
به گزارش افکارنیوز،

 طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۴ هزار و ۲۳۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به  کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۷۶۱ هزار و ۶۷۳ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۴۰۷ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۴ هزار و ۷۶۴ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۰۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۴ هزار و ۹۸۶ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۰۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۴ هزار و ۱۴۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۵۵ هزار و ۱۲۰ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۵۷۷ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۴ هزار و ۲۸۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۲۹۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۷ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۵۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۵ هزار و ۷۷۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۲۶۴ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۵۳ هزار و ۸۰۶ مورد ابتلا و ۱۰۸ هزار و ۳۳۴ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۹۴ هزار و ۹۷۹ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۴۸۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند. 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=223586