امام جمعه سنندج: عشق به امام حسین بزرگترین افتخار اهل سنت کردستان است

  • کد خبر : 219860
  • 17 مهر 1399 - 17:30
امام جمعه سنندج: عشق به امام حسین بزرگترین افتخار اهل سنت کردستان است

به گزارش مشرق، ماموستا فایق رستمی، امام جمعه سنندج اظهار کرد: محبت به اهل بیت(ع) در قلب و دل همه مسلمانان جهان تجلی پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

زیارت اربعین بدعت یا سنت؟

به گفته وی، پیروی از قرآن کریم و  حرکت در مسیر اهل‌بیت(ع) سعادت انسان را در دنیا و آخرت تضمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین علیه‌السلام در دین اسلام و نزد پیامبر مکرم اسلام از چنان جایگاه ویژه‌ای برخوردار بودند که می‌فرمودند “دوست داشتن حسنین به معنای دوست داشتن و محبت به من است”.

بیشتر بخوانید:

عاشورا صرفاً بحث شیعی نیست

وی خاطرنشان کرد: ارادت مردم کردستان به اهل بیت آنقدر زیاد است که در اکثر به اتفاق خانواده‌های کردستانی یک یا بیشتر از یکی از فرزندانشان به اسم حسین یا حسن و یا دیگر عزیزان اهل‌بیت(ع) نام‌گذاری شده است.

ماموستا فایق رستمی تصریح کرد: یکی از افتخارات مردم اهل سنت کردستان این است که هرگز نام و عشق امام حسین(ع) را از خود و زندگی‌شان دور نکرده‌اند.

وی افزود: هر ساله تعداد زیادی از مردم مسلمان اهل سنت و شیعه کردستان در اربعین حسینی حضور پیدا کرده و در طول ماه محرم اقدام به عزاداری می‌کنند.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا عاشقان اهل ‌بیت(ع) و سیدالشهدا(ع) توفیق شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی را نیافتند ولی دل‌هایشان به کربلا پر می‌کشد.

وی گفت: عاشورا روزی بود که امام حسین(ع) برای احیای دین جدش قیام کرد و اربعین روزی است که اهل بیت امام حسین(ع) در همان سال و مسلمانان در تمام این سال‌ها عزاداری برپا می‌دارند و این عزاداری تا آخر جهان هم ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: امام حسین(ع) اسوه اخلاق، کرامت، شرافت، سخاوت و الگوی جامعه بشریت است و بزرگان اهل‌سنت در مورد علاقه و محبت به امام حسین(ع) اشعار زیادی سروده‌اند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=219860